خانه / ایران / عدم تخصیص بودجه برای معلولان در بودجه سال 98

عدم تخصیص بودجه برای معلولان در بودجه سال 98

به نقل از رادیو امید,سعید فانی رئیس هیات مدیره شورای هماهنگی تشکل های مردم نهاد معلولان استان فارس دوشنبه 12آذرماه، در آیین مراسم روز جهانی معلولین با شعار توانمند سازی افراد دارای معلولیت و حصول اطمینان از فراگیر سازی و برابری در شیراز گفت: “چهل سال انتظار کشیدیم تا قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت به تصویب برسد، مرحله اول تصویب این قانون 26 سال قبل و مرحله بعد اردیبهشت ماه 97 بود اما بعد از آن خبر آمد که بودجه ای برای اجرای این قانون نیست.

وی گفت:با وجود مشکلات و تلاش‌ها این قانون عملا به نتیجه نرسیده، شهرها استانداردسازی نشده، زمینه اشتغال آن‌ها فراهم نشده و آمارها بسیار ناامیدکننده و نگران کننده است.
فانی ادامه داد: بسیاری از معلولان همچنان صاحب خانه نیستند و برای تامین هزینه‌های یک اتاق اجاره ای در مانده اند؛ همچنین فزونی قیمت لوازم پزشکی و تجهیزات مورد نیاز با وضعیت حاکم بر بازار عملامعلولان را در تنگنا قرار داده است.
وی افزود: لایحه بودجه 98 درحالی به تصویب هیات دولت رسیده است که سازمان بهزیستی کشور متولی ندارد و کسی در هیات دولت برای دفاع از حقوق معلولان نیست.
در این مراسم معلولان با قرائت بیانیه ای که شورای هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد معلولین استان فارس تهیه کرده بود، اعتراض خود را از وضعیت موجود اعلام کردند.
رئیس هیات مدیره شورای هماهنگی تشکل های مردم نهاد معلولان فارس این بیانیه را خواند و گفت: در روزهای مانده به روز جهانی معلولان که طبق معمول با شنیدن وعده های و قول های تکراری اندکی سرخوش می شویم، خبر عدم تخصیص بودجه به قانون جامع حمایت از معلولان کام همه را تلخ کرد.
وی افزود: در روزگاری که عموم مردم با هجمه ای از مشکلات اقتصادی و اجتماعی در گیر هستند، شاید این خبر قابل تامل نباشد اما برای میلیون ها معلول خبری بسیار متاثر کننده است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *