خانه / بین الملل / روزهای سینمای ترک ایران از 16 تا 20 آذر ماه سال جاری در استانبول برگزار می‌شود

روزهای سینمای ترک ایران از 16 تا 20 آذر ماه سال جاری در استانبول برگزار می‌شود

این برنامه با حمایت شهرداری کلانشهر استانبول و به همت رضا صیامی‌ و رضا اویلوم در سینما یئشیل‌جام ترتیب داده شده است.

روزهای سینمای ترک ایران از 16 تا 20 آذر ماه سال جاری در استانبول برگزار می‌شود. این برنامه با حمایت شهرداری کلانشهر استانبول و به همت رضا صیامی‌ و رضا اویلوم در سینما یئشیل‌جام ترتیب داده شده است.

چهار فیلم بلند ترکی هر روز در ساعت 19 بر روی پرده خواهند رفت. روز اول فیلم «ائو» ساخته اصغر یوسفی نژاد، روز دوم فیلم «سویوق» به کارگردانی برادران ارک و روز سوم فیلم «او» از آثار رهبر قنبری اکران می‌شود. برای روز پایانی فیلم «سارای» ساخته زنده‌یاد یداله صمدی در نظر گرفته شده است.

همچنین در این روزها 17 فیلم از فیلمسازان ترک ایرانی برای پخش در نظر گرفته شده‌اند.

فیلم‌های کوتاه من عصمتم و قارا یول به کارگردانی لیلا نوروزی، قارلی یوللار و قارلی داملار به کارگردانی هایده مرادی، سورمه‌لی قیز به کارگردانی داور نجفی، فقدان به کارگردانی رامین فرزانه و پریسا صدائی‌آذر، سارانین سسی و پل به کارگردانی رضا جمالی، مستند سؤزسوز عاشیق و قفس به کارگردانی شهزاد قریشی، آغ گؤل به کارگردانی مهدی حیدری، سازاق به کارگردانی علیرضا سلمانپور، سلاخ به کارگردانی رسول ایران‌زاد، حیوان به کارگردانی بهمن و بهرام ارک، آرداک و آغلا به کارگردانی اسماعیل منصف، کؤزمک به کارگردانی علیرضا سلمانپور و یونس طراحی اکران خواهند شد.

در روز دوم این رویداد با حضور احسان کابیل، کامیل ائنگین، رضا صیامی و رضا اویلوم از منتقدان و فیلمسازان دو کشور ایران و ترکیه جلسه‌ای در خصوص سینمای ترکی در ایران و چشم‌انداز آن تشکیل خواهد شد.

در طول روزهای برگزاری این رویداد نمایشگاه عکسی با موضوع بناها و اماکن شاخص شهرهای تبریز، اورمیه و اردبیل در محل سینما یئشیل جام برپا خواهد بود. در این نمایشگاه عکس آثار عکاسان، فیاض بهرام، سجاد رادپور، داملا حسنخانلی، توحید نایبی، حسین واحدی، مرتضی پورصمدی، محمد حمیدی، مهدی امیرپور، آیدین تبریزی، صابر قاضی و مهدی میمندی به نمایش درمی‌آید.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

استانبول فردا از اجلاس چهار گانه برای حل بحران سوریه میزبانی خواهد کرد

اجلاس چهار گانه سوریه با شرکت آلمان، فرانسه و روسیه با میزبانی ترکیه فردا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *