خانه / ایران / انتشار پیش‌نویس قانون اساسی جمهوری فدرال ایران پیشنهاد انستیتو تبریز-فایل PDF

انتشار پیش‌نویس قانون اساسی جمهوری فدرال ایران پیشنهاد انستیتو تبریز-فایل PDF

متن ”پیش‌نویس قانون اساسی جمهوری فدرال ایران“ که از سوی ”مرکز مطالعاتی تبریز“ تدوین شده است و دربردارنده‌ی قانون اساسی پیشنهادی این مرکز برای آینده‌ی سیاسی ایران می‌باشد منتشر شد.

این پیش‌نویس پیشنهادی که با عنوان ”پیش‌نویسِ پیشنهادی قانون اساسی جمهوری فدرال ایران“ تدوین گشته است مشتمل بر ۴ فصل، ۹ بخش، ۱۱۳ اصل و ۲۸۸ ماده است. بنا به موارد مندرج در بخشی از مقدمه‌ی این پیش‌نویس، متن پیشنهادی حاضر در نتیجه‌ی ماه‌ها تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی کارشناسان ”مرکز مطالعاتی تبریز“ حاضر شده است و دربردرانده‌ی پیشنهادهای کارشناسان این مرکز برای آینده‌ی سیاسی ایران می‌باشد. چنانکه کارشناسان مرکز مطالعاتی تبریز در نگارش این قانون اساسی با در نظر گرفتن موارد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تمامی عناصری که به جامعه‌ی ایران معنا می‌دهند و با کسب مشورت‌های لازم از کارشناسان حقوقی به خصوص کارشناسان قانون اساسی تلاش نموده‌اند متنی را به رشته‌ی تحریر درآورند که دربردارنده‌ی مواردی باشد که پاسخ و راه‌حلی برای مهمترین علل ناکارآمدی ساختار دولتی در صد سال گذشته در ایران بوده است و منطبق با اعلامیه‌ها و کنوانسیون‌های بین‌المللی مرتبط با حقوق بشر باشد.

بنابر گزارش وب سایت مرکز مطالعاتی تبریز در روزهای آتی متن این پیش‌نویس پیشنهادی به زبانهای ترکی و انگلیسی نیز منتشر خواهد شد.

پیشنویس این طرح را می توانید از لینک زیر دانلود کنید

دانلود 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

ایران خبر سرنگونی پهپاد را تکذیب کرد

جمهوری اسلامی گزارش حاکی از سرنگونی یک پهپاد ایران توسط دفاع ضدهوایی یک شناور آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن