خانه / ایران / برگزاری مراسمی جهت یادآوری اتفاقات نارداران توسط عوامل سپاه پاسداران

برگزاری مراسمی جهت یادآوری اتفاقات نارداران توسط عوامل سپاه پاسداران

سپاه پاسداران ایران مراسم بر ضد حکومت جمهوری آذربایجان و حمایت از عوامل تروریستی نارداران و شیعیان افراطی آذربایجان شمالی را در 6 شهر آذربایجان جنوبی برگزار کرد.

طی روزهای پنجشنبه (8 آذر) و جمعه (9 آذر) دستکم در 6 شهر آذربایجان جنوبی از جمله تبریز، اورمیه، اردبیل، زنجان، همدان و بیجار مراسم ضد آذربایجانی «سالگرد حوادث نارداران» برگزار شد.

مانند سال‌های گذشته در این مراسم‌ها حکومت ایران با حمایت از چهره‌های ضد آذربایجانی، به بر علیه دولت آذربایجان شمالی و ملت تُرک آذربایجان پرداخت.

در طول مراسم به روش‌های مختلف بویژه سردادن شعار علیه دولت آذربایجان شمالی، امنیت ملی جمهوری آذربایجان هدف قرار گرفته شده است.

همچنین عوامل تروریست نارداران و به کسانی که پلیس آذربایجان را به قتل رساندند «شهید» گفته شد. در مقابل به تروریست‌های کشته شده نارداران عنوان «سمبل مقاومت جهان اسلام» داده شده است.

برخلاف سال‌های گذشته مراسم فوق در دو شهر مشهد و قم برگزار نشده و هدف اصلی تمرکز بر روی شهرهای آذربایجان جنوبی بوده است.

سخنرانان به دروغ به مسمانان ساده دل تُرک آذربایجانی گفته‌اند که در جمهوری آذربایجان حقوق مسلمانان نقض می‌شود و اسرائیل آن سوی آراز را اشغال کرده است!.

نارداران از ديرباز محل آموزش طلبه‌های افراطی دينی شيعه بوده‌ و اهالی آن با سازماندهی ایران چندين بار از جمله در سال‌های 2002 ، 2011 ،2012 و 2015 عليه دولت آذربایجان شمالی شورش کرده‌اند.

در جریان آخرین شورش یعنی سال 2015 دو پلیس آذربایجان توسط مسلمانان افراطی آموزش دیده ایران به شهادت رسیدند.

علیرغم سیاست‌های حسن هم‌جواری جمهوری آذربایجان شمالی، حکومت ایران طی سال‌های اخیر به پایگاهی امن برای مراسمات تروریستی تبدیل شده است.

جمهوری آذربایجان، به عنوان یکی از مقصدهای اصلی برای صدور نا امنی و شیعه‌گری فارس، مطرح است. نارداران و سپس باکو، نقطه ثقل تبلیغات ایران علیه دولت آذربایجان شمالی محسوب می‌شود.

حکومت ایران، دولت و اصل نظام آذربایجان شمالی را به ‌عنوان تهدیدی علیه منافع ملی و منطقه‌ای خود قلمداد می‌کند و سال‌هاست که با راه‌اندازی جمعیت‌های مذهبی و حمایت و تحریک گروه‌های افراطی آذربایجان شمالی موجبات ناامنی در برخی مناطق این کشور ازجمله حوادث نارداران را فراهم آورده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قتل‌ عام مسلمانان در سکوت جهانیان

بیست و پنجمین سالگرد اشغال آغدام در جمهوری آذربایجان به نحوی سپری می شود که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *