خانه / ایران / شادی عجیب و غریب بیرانوند و “خرا” خطاب کردن هواداران ماشین! + ویدئو

شادی عجیب و غریب بیرانوند و “خرا” خطاب کردن هواداران ماشین! + ویدئو

وقتی متولیان فرهنگ،  مسولین فدارسیون فوتبال و حتی مجلس ایران  هیچ توانی  برای مقابله با  دشنام هایی هواداران پرسپولیس نداشت! بازیکنان پرسپولیس هم در دشنام ها شریک شدند! 

به گزارش بایداق _ تیم فوتبال پرسپولیس پس از کسب نتیجه مساوی مقابل تراکتورسازی این هفته مقابل دیگر تیم خطه ی فوتبال خیز آذربایجان یعنی ماشین سازی قرار گرفت. علیرغم اینکه پیش بینی میشد اتفاقات و حواشی بازی هفته گذشته سرخ پوشان، این بازی را نیز به شدت تحت الشعاع قرار داده بود. محمد رضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور سازی با صحبت هایی به زبان ترکی با بخشی از سکوها میگوید : ما میخواهیم به توهین در استادیوم های ایران پایان دهیم، تبریز مس خواهد باز هم شهر اولین ها در این اقدام باشد. با توجه به فاصله یک هفته ای میان رویارویی پرسپولیس با تراکتورسازی و حضور این تیم در تبریز، پیش بینی می شد که تقابل این تیم با ماشین سازی فارغ از حساسیت های معمول، حساسیت هایی وابسته به بازی هفته گذشته مقابل تراکتورسازی را نیز در خود جای دهد.

در شرایطی که ماشین سازی بدون ترس از نام پرسپولیس چندین و چند موقعیت گل را روی دروازه این تیم خلق کرد، بیرانوند مانع از فروپاشی دروازه تیمش شد. پرسپولیسی ها به خوبی از تجربه بالای خود استفاده کردند و موفق شدند در دومین دقیقه از وقت های اضافه دروازه ماشین سازی را باز کرده و سه امتیاز کامل این دیدار را مال خود کنند. این اولین پیروزی خارج از خانه پرسپولیس پس از برد هفته اول مقابل پدیده در مشهد بود و باعث شکسته شدن طلسم نبردن های این تیم در خارج از تهران نیز شد. شاگردان برانکو با سه امتیاز کسب شده از این دیدار 24 امتیازی شده و به رده سوم جدول رده بندی صعود کردند؛ ماشین سازی نیز پس از 7 بازی بدون باخت، اولین باخت خود را در فصل پاییز متحمل شد تا با 13 امتیاز در رده دهم جدول رده بندی قرار بگیرد.

امید عالیشاه اما در بازگشت به تبریز بار دیگر حاشیه ساز شد. بازی در حالیکه بدون حاشیه پیش می رفت عالیشاه در اواخر بازی زمانی که به یک توپ بلند نرسید، پس از اوت شدن توپ با شوتی محکم آن را به جایگاه هواداران ماشین سازی که با فنس از زمین بازی جدا شده کوبید، همین اتفاق باعث متشنج شدن جو سکوها و شعار 8 هزار هوادار ماشین سازی علیه هافبک پرسپولیس شد.نصیر زاده نیز در پایان این حرکت را به شدت محکوم کرد.

حواشی بازی پرسپولیس و ماشین با این حرکت تحریک آمیز عالیشاه پایان نیافت ! پرسپولیسی ها پایان بازی و کسب سه امتیاز حساس در تبریز را با شادی ها آمیخته از ایجاد تحریک و توهین به هواداران ماشین به پایان رساندند.

در یکی از این ویدئوهای ارسالی علیرضا بیرانوند که معمولا در پایان بازی هایی اینچنیی شادی های عجیب غریبی دارد.  در مقابل دوربین با جیغ و داد ها به هوا میپرد،  که سیدجلال حسینی از بازیکنان و به ویژه او می‌ خواهد شادی اینچنینی نکند، وی با کلماتی نامفهوم و مختص به خود دست از جیغ و داد بر نمی دارد. و سرانجام  وقتی سید جلال حسینی هواداران ماشین را تشویق می نماید. علیرضا بیرانوند با حرکت به سمت سکوها و فریاد :” خرا خرا” به سمت هواداران میدود. که نهایتا توسط کادر فنی پرسپولیس جمع میشود. البته در این میان وی با برداشتن یکی از بطری ها پرتابی و گذاشتن آن روی بینی اش نسبت به بزرگ بودن بینی اش که در بسیاری از استادیوم های ایران به شعاری تبدیل شده واکنش نشان میدهد. بسیاری از سایت های ورزشی از جمله ورزش سه این حرکت بیرانوند را با تمجید و تعریف و با تیتر و متن های ” پاسخ محکم بیرانوند به هواداران تبریز” پوشش دادند . و از رسانه ای کردن توهین های غیراخلاقی و زشت این بازیکن چشم پوشی کردند.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *