خانه / ایران / طلا داریم اما نان نداریم!

طلا داریم اما نان نداریم!

آذربایجان غربی قطب نخست طلا با داشتن بیش از ۵۰ درصد کل ذخیره طلای شناسایی شده در کشور است.

قائم مقام رئیس در امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی قطب نخست طلا با داشتن بیش از ۵۰ درصد کل ذخیره طلای شناسایی شده در کشور است. در حال حاضر آذربایجان غربی با دار بودن ۲ معدن طلا با ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن ذخیره قطعی در رتبه نخست ذخایر طلایی کشور است.

خبر شاید برای مسئولین دولتی خوشایند است اما برای ما دردناک است. اینکه بخش عمده این طلاها در تکاب باشد اما این شهرستان در زمره محروم ترین نقاط کشور باشد. از شاخص های پایین بهره مندی از گاز،آب،راه،سواد و پول گرفته تا بهداشت!

دردناک است که سهم آذربایجان غربی و تکاب از معادن طلا صرفا همین خبرهای زجرآور است. اصلا این خبرها را منتشر نکنند خیلی سنگین ترند. ما هم کمتر عذاب میکشیم. وقتی فقر اینجاست و زن و مرد این سرزمین شرمسار بچه های گرسنه و برهنه اش است، درک نمی کنم که چرا نباید درست و حسابی و آبرومندانه از حق و حقوق قانونی شان بهره مند بشوند؟!

حال تکاب و آذربایجان غربی خیلی وقت است که خوب نیست. مثل مردی که در کاخی پر از طلا دنبال لقمه ای نان می گردد برای خوردن. ثروتمند اما گرسنه. تا نقد کردیم متهم شدیم به تشویش اذهان عمومی، به تخریب افکار عمومی، به دشمنی با خدا! حالا تحویل بگیرید! این همه طلا داریم و هیچ نداریم! خدا قوت بابت این درجه از هوشمندی و دور اندیشی تان! ما نگرانیم بیش از خیلی از ” چه گواراهای” بی نام و نشان فضای مجازی! تلخی و تشر چشیده ایم. بیکاری تجربه کرده ایم. کاممان از پارتی بازی و جایگزینی رابطه به جای ضابطه تلخ شده و فحش هم شنیده ایم، اما برای مان تلخ است که رتبه نخست بهره مندی از معادن طلا باشی اما در توسعه یکی مانده با آخر!

این مطلب را شیر کنید

Check Also

آیا آقای روحانی، استان آذربایجان غربی را نمی شناسد؟! / حسن راشدی

«استان اورمیه» نامیده شدن «آذربایجان غربی» توسط رئیس جمهور در سفر اخیرشان به شهر خوی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *