خانه / بین الملل / تعیین جایزه نقدی برای دستگیری 3 عضو ارشد PKK

تعیین جایزه نقدی برای دستگیری 3 عضو ارشد PKK

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای با استقبال از تعیین جایزه نقدی برای دستگیری مراد قاراییلان، جمیل باییک و دوران کالکان، 3 عضو ارشد PKK از سوی وزارت امور خارجه آمریکا عنوان کرده است: این اقدام را مثبت تلقی می کنیم.

به نقل از خبرگزاری هابر7، وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای با استقبال از تعیین جایزه نقدی برای دستگیری مراد قاراییلان، جمیل باییک و دوران کالکان، 3 عضو ارشد PKK از سوی وزارت امور خارجه آمریکا عنوان کرده است: ما تعیین جایزه نقدی از سوی وزارت امور خارجه آمریکا برای تثبیت، شناسایی و ارائه موقعیت مکانی 3 عضو ارشدPKK را مثبت ارزیابی می کنیم. در پی این تصمیم انتظار داریم در مبارزه با PKK و شاخه های آن در سوریه و عراق حمایت های قاطعانه ای صورت بگیرد.

لازم به ذکر است، این بیانیه در حالی منتشر می شود که نهاد ریاست جمهوری ترکیه نگاه شکاکانه تری به این تصمیم آمریکا داشته و ابراهیم کالین سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در اظهاراتی که بیشتر رنگ و بوی شک به این تصمیم داشت عنوان کرده است: نمی تواند با بیان این که YPG/PYD را از PKK جدا می کنند ما را فریب بدهند. این یک تصمیمی است که برای اتخاذ آن دیر هم شده است. اگر این کار برای پوشاندن YPG/PYD صورت گرفته باشد به زودی آشکار خواهد شد. باید نقشه راه منبج با تمامی جزئیات و بندهای توافق شده عملیاتی شود.

تعیین جایزه نقدی برای دستگیری این 3 عضو ارشد PKK از سوی وزارت خارجه آمریکا از دیشب واکنش های مختلفی را در محافل سیاسی و شبکه های مجازی به همراه داشته است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن