خانه / ایران / ادعای ایران درباره قتل خاشقجی

ادعای ایران درباره قتل خاشقجی

معاون اول رئیس جمهور ایران در رابطه با قتل جمال خاشقجی اظهار داشت که مطمئن هستیم غربی ها در قتل خبرنگار سعودی تلاش داشتند آن را مرتبط با ایران نشان دهند و پول هایی به رسانه ها داده بودند تا علیه ایران تبلیغات کنند

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران طی سخنانی در مراسم معارفه وزیر امور اقتصادی و دارایی این کشور در رابطه با قتل جمال خاشقجی اظهار داشت: مطمئن هستم غربی ها خواهند گفت که چه اتفاقاتی پشت داستان خاشقجی بوده و چه پول هایی به رسانه داده شده که علیه ایران تبلیغ شود. البته طی یکی، دو روز گذشته برخی رسانه ها به این مسائل پرداختند؛ اما باید منتظر باشیم تا تمام ابعاد ماجرا آشکار شود.

وی در ادامه افزود: “ده‌ها میلیون دلار پول اختصاص دادند تا با بسیج رسانه‌هایی که به ظاهر مستقل هستند فضا را علیه ایران سازماندهی کنند. نمی‌خواهم به برخی مسائل و فشارهای روانی که از سوی آمریکایی‌ها و هم پیمانان او اعمال می‌شود اشاره کنم اما مطمئنم خود غربی‌ها در این باره خواهند گفت. حتی از ماجرای خبرنگار منتقد سعودی بیرون خواهد آمد که چه اتفاقاتی پشت این داستان بوده که حتی برخی از آنها مرتبط با ایران بوده است در این زمینه اخیرا چشمه‌هایی از این موضوع توسط رسانه‌های انگلیس و غربی آشکار شده و منتظر آشکار شدن ابعاد دیگر این موضوع هستیم”.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت ایران، با شکست مواجه شده است، گفت: ما به دنیا ثابت کردیم که آمریکا، کشوری غیرقابل اعتماد است.

وی تصریح کرد: ما دولتی هستیم که در شرایط فعلی بدهی خارجی‌مان بسیار اندک است، همچنین دارایی‌های دولت بسیار زیاد است و به نوعی دولتی پولدار هستیم.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

صادرات نفت ایران «از نصف هم کمتر شد»

خبرگزاری رویترز گزارش داده‌است که طی هفته گذشته، صادرات روزانه نفت ایران بطور متوسط به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن