خانه / ایران / ظریف ادعا می کند که افشاگری فعالیت های تروریستی رژیم ایران توسط موساد در دانمارک برای فرافکنی بوده است

ظریف ادعا می کند که افشاگری فعالیت های تروریستی رژیم ایران توسط موساد در دانمارک برای فرافکنی بوده است

در واکنش به این گزارش که سرویس امنیت خارجی اسرائیل (موساد) در کشف توطئه تروریستی رژیم ایران در دانمارک دست داشته، محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت ایران ادعا کرد که اسرائیل با این شیوه می کوشد بین کشورهای اروپایی و ایران تفرقه بیاندازد و تلاش برای بهبود مناسبات را خنثی کند.

محمد جواد ظریف

کشف توطئه تروریستی ایران در دانمارک، و همچنین افشای توطئه ایران برای انفجار در همایش بزرگ مجاهدین در پاریس، همزمان با تلاش های اروپائیان برای یافتن سازوکاری به منظور دور زدن تحریم های اقتصادی ایالات متحده می باشد و رژیم بیم دارد که این افشاگری ها، کشورهای روپایی را از ادامه چنین تلاشی باز دارد..

محمد جواد ظریف نیز تائید کرد که افشاگری توطئه رژیم ایران برای ترور فعالان گروهی که خود را “جنبش الاحواز” می نامد، درست در زمانی است که کشورهای اروپایی می کوشند رژیم ایران را از پیامدهای دردناک تحریم های نفتی در امان دارند.

دولت دانمارک تائید کرد که کشف این توطئه و بازداشت فردی که ایرانی است، ولی تابعیت نروژی نیز دارد، با کمک چند کشور دیگر امکان پذیر شده است – ولی از آن کشورها نام نبرد.

این اتهام، حلقه دیگری از افشاگری های ماه های اخیر است که موجب کشف توطئه رژیم ایران برای منفجر ساختن همایش سالیانه سازمان مجاهدین خلق در پاریس گردید.

مقامات اطلاعاتی آلمان، اتریش، بلژیک و فرانسه تائید کردند که یک دیپلمات ایرانی در اتریش که در واقع عامل تروریستی رژیم ایران بوده جزئیات ایجاد انفجار در همایش مجاهدین را طراحی کرده و مواد انفجاری در اختیار یک زن و مرد مقیم بلژیک قرار داده بود.

نخست وزیر دانمارک

دولت فرانسه نیز یکی از عاملان این توطئه را شناسایی و بازداشت کرد.

رژیم ایران، خود پیشتر ادعا کرده بود که قادر است در سراسر جهان به منافع و اهداف دشمنان خود آسیب برساند. اخیرا گزارش رسیده بود که رژیم ایران یک شبکه جهانی تروریستی برپا ساخته و عوامل خود را در چندین کشور مستقر کرده است.

آگاهان می گویند که موساد اسرائیل، در چارچوب کوشش های خود برای خنثی کردن توطئه های تروریستی علیه این کشور، به اطلاعات بسیار خوبی در مورد فعالیت های تروریستی رژیم ایران نیز دسترسی دارد.

به گفته منابع خبری، موساد اسرائیل فعالیت های تروریستی رژیم ایران و حزب الله لبنان در سراسر جهان را به دقت رصد می کند.

در گذشته، تلاش اطلاعاتی اسرائیل، عموما روی سازمان های ترور عربی و فلسطینی متمرکز بود. ولی از سال ها پیش، گردآوری اطلاعات در چارچوب این هدف، حکومت اسلامی ایران را نیز شامل می شود.

بنیامین نتانیاهو چندی پیش فاش ساخت که اسرائیل در گردآوری اطلاعات درباره توطئه تروریستی علیه مجاهدین، نقش مهمی داشته است. پیشتر از آن نیز، نخست وزیر اسرائیل گفته بود که با دادن اطلاعات حساس به فرانسه و چند کشور اروپایی دیگر، توانسته است از وقوع جنایات در چند کشور و به ویژه فرانسه، جلوگیری کند.

حکومت ایران در دهه های گذشته ده ها تن از مخالفان رژیم را در نقاط مختلف جهان، و به ویژه در کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان و اتریش ترور کرده است.

محمد جواد ظریف در اظهارات خود علیه سرویس امنیت خارجی اسرائیل، همچنین گفت که این جریان، رژیم ایران را مصمم تر می کند که همچنان برای تحکیم روابط با کشورهای اروپایی به تلاش گسترده دست بزند.

ظریف این واقعیت را نادیده گرفت که اگر رژیم ایران می خواهد با اروپا روابط دوستانه ای داشته باشد، در درجه اول باید به سیاست های تروریستی و تجاوزکارانه خود پایان دهد. و کشورهای اروپایی را به صحنه کشتار مخالفان خود مبدل نسازد.

وزیر خارجه ایالات متحده، مایک پمپئو در این رابطه گفت: رویدادهای تروریستی اخیر در اروپا، نشان می دهد که رژیم اسلامی در ایران، همچنان بزرگترین حکومت تروریست پرور دنیا می باشد.

در همان حال که وزیر خارجه رژیم ایران، موساد اسرائیل را به دروغپردازی و تلاش برای ایجاد نفاق بین کشورهای اروپایی و رژیم ایران متهم ساخت، دولت دانمارک جزئیات بیشتری را درباره توطئه رژیم ایران برای ترور شماری از فعالان جنبش جدایی طلبِ موسوم به “الاحواز” منتشر ساخت.

سازمان اطلاعات و امنیت دانمارک فاش ساخت که فرد بازداشت شده، به عکسبرداری از اماکن زندگی شماری از اعضای “جنبش الاحواز” پرداخته بود که این امر می توانست زمینه ساز طراحی ترور آنان باشد.

سازمان امنیت دانمارک، بی آن که نام فرد بازداشت شده را فاش سازد، او را یک مرد ۳۹ ساله توصیف کرد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

یک جنگنده اسرائیلی مواضع جنبش حماس در جنوب غزه را مورد هدف قرار داد

فیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در حساب توئیتر خود اعلام کرد یک فروند جنگنده این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن