خانه / ایران / نسیم صادقی با قرار وثیقه سنگین موقتا آزاد شد

نسیم صادقی با قرار وثیقه سنگین موقتا آزاد شد

«نسیم صادقی» از فعالین ملی مدنی آذربایجان با قرار وثیقه سنگین، موقتا از زندان تبریز آزاد شد.

امروز چهارشنبه، ۹ آبانماه ۹۷، خانم نسیم صادقی پس از ده روز بازداشت، با قرار وثیقه یکصدوپنجاه میلیون تومانی موقتا از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

خانم صادقی قرار بود روز یکشنبه در بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب شهر تبریز حاضر شده و به قید وثیقه آزاد شود، اما ماموران «اطلاعات سپاه» مانع آزادی این فعال ترک آذربایجانی شدند.

نسیم صادقی روز یکشنبه ۲۹ مهرماه ۹۷، توسط ماموران امنیتی در تبریز دستگیر شد. ماموران پس از تفتیش منزل این فعال ترک، وسایل شخصی ایشان از جمله گوشی موبایل، کامپیوتر و کتاب های او را ضبط کرده و با خود برده اند.

این فعال مدنی ترک طی تماسی که دیروز با فرزندش پیمان امانت داشت، از شکنجه خود در زمان بازداشت خبر داده بود.

به گفته نزدیکان خانم صادقی، مامورین امنیتی در زمان بازداشت وی را بارها مورد ضرب و شتم قرار داده و تهدید کرده بودند که در صورت عدم همکاری و قبول نکردن اتهامات وارده پیمان امانت و فهیمه صادقی (فرزند و خواهر ایشان) را نیز بازداشت خواهند کرد.

خانم صادقی برای اعتراض به شرایط نگهداری اش، سه روز پایانی بازداشت در اداره اطلاعات را دست به اعتصاب غذای خشک زده و شرط پایان اعتصاب خویش را خروج از بازداشت انفرادی و توقف شکنجه اعلام نموده بود.

او پس از انتقال به زندان مرکزی تبریز در ۵ آبان ۹۷، به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

روز دوشنبه ۷ آبانماه این فعال ملی آذربایجان به بازپرسی شعبه ۱۹ دادیاری عمومی و انقلاب شهید بهشتی شهرستان تبریز انتقال یافت.

بازپرس اتهامات این فعال را «تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و خبرسازی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در فضای مجازی» عنوان کرده و متعاقبا قرار وثیقه وی را به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش داده بود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نسیم صادقی به زندان مرکزی تبریز منتقل شد

خانم «نسیم صادقی» فعال ملی مدنی آذربایجان با فشارهای ماموران اطلاعات سپاه به زندان مرکزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن