خانه / ایران / معرفی دانشگاه‌های ترکیه در تهران

معرفی دانشگاه‌های ترکیه در تهران

نمایشگاه معرفی دانشگاه های ترکیه با شرکت دانشگاهیان و داوطلبان تحصیل در ترکیه در موسسه یونس امره تهران برگزار شد.

نمایشگاه معرفی دانشگاه و فرصت‌های تحصیلی ترکیه با شرکت دکتر دورسون آیدین رئیس انجمن بین المللی خدمات دانشجویی، پروفسور عمر پاکیش رئیس دانشگاه حکاری و جمعی از دانشگاهیان ترک، علاقه مندان و داوطلبان تحصیل در این کشور در موسسه یونس امره تهران برگزار شد.

دکتر دورسون آیدین در گفتگو با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه ایران کشوری مهم برای ترکیه است، تصریح کرد: روابط دو کشور در بخش آموزش نیز مانند سایر بخش‌ها درحال گسترش است. هم اکنون شش هزار دانشجوی ایرانی درحال تحصیل در ترکیه هستند. ایران یکی از سه کشور با بیشترین میزان دانشجو در ترکیه است. بیشتر دانشجوهای ایرانی خواهان تحصیل در رشته های پزشکی و حقوق هستند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان ایرانی تمایل زیادی برای ادامه تحصیلات تکمیلی خود در ترکیه دارند، گفت: شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر در صدر شهرهای مورد علاقه دانشجویان ایرانی است.

پروفسور عمر پاکیش، رئیس دانشگاه حکاری ترکیه نیز با اشاره به پیشرفت کمی و کیفی دانشگاه‌های ترکیه، اضافه کرد: می‌خواهیم کشورهای همسایه را نیز در دستاوردهای آموزشی ترکیه سهیم کنیم.

آرزو مرادی از علاقه مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه نیز با بیان اینکه دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته هنر است، گفت که برای ارزیابی شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکتری در این نمایشگاه شرکت کرده است.

آیلار محمدی یکی دیگر از داوطلبان تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه نیز گفت: برای آگاهی از شرایط تحصیل در دانشگاه های ترکیه در این نمایشگاه شرکت کردم. می‌خواهم که در ترکیه به دانشگاه بروم چون دانشگاه های خوب و شرایط مناسب برای ادامه تحصیل و کار دارد.

گفتنی است نمایشگاه معرفی دانشگاه‌های ترکیه پس از تهران به مدت دو روز نیز در تبریز ادامه خواهد یافت.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

مانور نظامی مشترک ترکیه و آذربایجان در ماه می برگزار خواهد شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  رزمایش مشترک نظامی ترکیه و آذربایجان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن