خانه / ایران / حکم 20 ضربه شلاق میلاد اکبری در دادگاه اجرای احکام دادگستری تبریز اجرا شد

حکم 20 ضربه شلاق میلاد اکبری در دادگاه اجرای احکام دادگستری تبریز اجرا شد

حکم 20 ضربه شلاق میلاد اکبری در دادگاه اجرای احکام دادگستری تبریز اجرا شد. علاوه بر این، این فعال ملی و مدنی ترک 1 میلیون و هشتصد هزار تومان جزای نقدی بدل از 4 ماه حبس را به حساب قوه قضائیه پرداخت نمود.

ماموران امنیتی موجود در دادگاه اجرای احکام با ادبیات رکیک با میلاد اکبری رفتار نموده و بعد از پرداخت جزای نقدی توسط میلاد اکبری، این فعال ملی جهت گرفتن نامه ای به شعبه 5 دادگاه اجرای احکام مراجعه کرده که ایشان را دستگیر کرده و حکم غیرانسانی 20 ضربه شلاق را بر روی وی با زور اجرا نمودند.

قبل از این ماموران اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران صبح شنبه به منزل پدری میلاد اکبری یورش برده، به بهانه تفتیش و جهت دستگیری این فعال ملی و مدنی لوازم خانه را بهم ریختند.

  در حین یورش ماموران اطلاعاتی فعال ملی و مدنی ترک میلاد اکبری در خانه نبوده و نتوانسته اند وی را دستگیر نمایند.

 ماموران مادر میلاد اکبری را تهدید کرده اند که اگر تا فردا یعنی امروز یکشنبه خودش را معرفی نکند با عواقب بدی روبرو خواهد شد.

 بنا به گفته نزدیکان آقای اکبری به گوناز تی وی، ماموران جهت اجرای حکم چهار ماه حبس میلاد اکبری به منزل پدری این فعال ملی و مدنی یورش برده اند. ماموران جمهوری اسلامی ایران مادر این فعال ملی و مدنی را با الفاظ رکیک مورد توهین قرار دادند.

«میلاد اکبری»، «مرتضی پروین» و «اکبر جهانگیری»، پیش‌ازاین از سوی دادگاه بدوی شهرستان کلیبر با اتهام واهی و انتسابی مشارکت در اخلال نظم عمومی از طریق تجمع غیرقانونی و دادن شعارهای نامتعارف در قلعه بابک با استناد به ماده 618 ق‌. م. ا، به تحمل پرداخت جزای نقدی جایگزین حبس 4 ماهه و تحمل 40 ضربه شلاق تعزیری محکوم‌شده بودند که حکم مذکور در دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا تایید شده بود.

این فعالین در تمامی مراحل دادگاه، دفاعیات خود را به زبان مادری‌شان، ارائه کرده بودند. دفاعیه فعالین که روز چهارشنبه (15 فروردین 1397)، به‌صورت کتبی و به زبان تُرکی نوشته‌شده بود، از سوی دادگاه حکومت ایران، «دفاعیه مبهم و بلاوجه» اعلام شد.

این فعالین، در 9 تیرماه 1396 با شرکت در تجمعات سالیانه «قلعه بابک» که به مناسبت «سالروز تولد بابک قهرمان ملی آذربایجان» برگزار می‌شود، به همراه ده تن دیگر بازداشت و به زندان منتقل و بعداً به‌طور موقت آزاد شدند.

در تجمع مذکور در قلعه بابک، فعالان ملی مدنی آذربایجان، ضمن اعتراض به تبعیضات صورت گرفته علیه آذربایجان، خواستار آزادی زندانیان سیاسی آذربایجان جنوبی، ازجمله آزادی مهندس «سیامک میرزایی» شده بودند.

 میلاد اکبری تاکنون چندین بار به علت فعالیت مدنی خود در دفاع از حقوق ترکان آذربایجان دستگیر، بازداشت و به حبس محکوم شده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

ممنوعیت اجرای آهنگ تراکتور علی پرمهر در تبریز

خواننده محبوب آذربایجانی می‌گوید علیرغم داشتن مجوزهای لازم، «تهران» به او اجازه اجرای آهنگ جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *