خانه / ایران / ضرورت ترسیم نقشه واحدی از جغرافیای به هم پیوسته تورک‌های ایران و معرفی آن به جهان

ضرورت ترسیم نقشه واحدی از جغرافیای به هم پیوسته تورک‌های ایران و معرفی آن به جهان

ضرورت ترسیم نقشه واحدی از جغرافیای به هم پیوسته تورک‌های ایران و معرفی آن به جهان

هر روز اخباری تکان دهنده از ترفندهای شوم شونیسم فارس در راستای پاکسازی قومی می شنویم که مهاجران غیر بومی را به استان های تورک نشین ایران کوچ می دهند و بعد با ساختن یک سری داستانهای بی پایه و اساس کودکانه تحت عنوان تاریخ، درصدد مصادره خاک تورکان هستند. اینگونه اعمال را عمدتاً در شهرهای مرزی کم جمعیت انجام می دهند، زیرا پاکسازی قومی یا اختلاط قومی در شهرهای کم جمعیت راحت تر صورت می گیرند.

۱ . مهاجرت هدفمند و اسکان کولی های هندی و پاکستانی و افاغنه در اقلیم تورک بچاقچی
۲ . مهاجرت هدفمند و اسکان افاغنه و کوردها در اقلیم تورک هیرگان در خراسان و استان گلستان
۳ . مهاجرت هدفمند و اسکان بلوچ ها و زابلی ها در اقلیم ترکمن صحرا
۴ . مهاجرت هدفمند و اسکان لرها در اقلیم تورک قشقایی
۵ . مهاجرت هدفمند و اسکان فارس ها، لرها و کوردها در اقلیم تورک آذربایجان، زنجان، همدان، قزوین و دیگر نواحی مناطق تورک نشین شمالغرب و مرکز و جنوب ایران

متأسفانه در کشوری زندگی می کنیم که شعور و فهم در جامعه بسیار ضعیف است اما طمع بسیار زیاد. مهاجران تازه وارد بی توجه به ریشه تاریخی سرزمین میزبان، به این شعار من درآوردی مجهز شده اند که، «جمعیت ما در فلان شهر بیشتر است» پس نتیجه می گیرند که شهر میزبان دیگر متعلق به افراد بومی نیست و متعلق به مهاجران است! بالطبع دست های نامرئی برخی دشمنان خارجی نیز در اشاعه اختلافات قومی در کشورهای اسلامی و خصوصا پاکسازی اتنیک تورک در این کشورها را نیز باید در نظر داشت.

بعنوان مثال تمام پست های کلیدی در اقلیم تورک بچاقچی را به اقلیت های مهاجر داده اند. در شهر تورک نشین زرند، فرصت های شغلی جدید را به کارگران چینی مهاجر یا افاغنه مهاجر می دهند و تورکان بومی به قصد پیدا کردن شغل به شهرهای عمدتا فارس نشین مهاجرت می کنند، و بدینگونه پاکسازی قومی سرعت می گیرد. به تعبیری دیگر تورک ها از وطن خود رانده می شوند.

مثالی دیگر: در شهرهای مرزی آذربایجان غربی با سرعتی باور نکردنی، مهاجران و عشایر کورد را اسکان می دهند و با توجه به بالا بودن آمار جرم و جنایت در بین مهمان های ناخوانده، شهروندان بومی یعنی تورک های این منطقه به شهرهای دیگر مهاجرت می کنند، و خیلی راحت شهرهای مرزی کم جمعیت آذربایجان غربی را از وجود تورک ها پاکسازی کرده و در اختیار مهاجرین قرار می دهند و مهاجرین غیر بومی نیز قبلاً با این شعار آموزش داده شده اند که: «جمیعت ما در فلان شهر بیشتر است!».

مثالی دیگر: در شهرهای کم جمعیت تورک نشین هیرگان (خراسان شمالی و گلستان)، با سرعتی باور نکردنی افاغنه مهاجر را وارد می سازند و بافت قومی شهرها را دو زبانه کرده و بدین صورت اختلاط قومی صورت می دهند.

در کشورهای دموکراتیک، ممکن است تعداد مهاجران بیشتر از جمعیت بومی باشد ولی کشور میزبان همیشه هویت مذهبی، زبانی و تمامیت ارضی خودش را حفظ می کند. بعنوان مثال تعداد مهاجران در کشورهای امارات متحده عربی، سنگاپور، آمریکا و کاندا بیشتر از مردم بومی است. اما هویت مذهبی و زبانی آن کشورهای میزبان، کماکان حرف اول را می زنند و تمامیت ارضی آن کشورها هیچگاه توسط مهاجران تهدید نمی شوند ولی در کشور ایران، با کوچ عمدی جمعیتی از کولی های پاکستان و مهاجرین افغان به اقلیم تورک بچاقچی، بلوچ به اقلیم ترکمن صحرا، لُر به اقلیم تورک قشقایی و کورد به اقلیم تورک آذربایجان و دیگر نواحی تورک شمالغرب، افغان به اقلیم تورک هیرگان نقشه اقلیمی آن سرزمین ها را با خطر تجزیه شدن مواجه می کنند! فلذا باید از هم اکنون نقشه تورکستان ایران (یعنی نقشه مناطق تورک نشین) ایران را با توجه به اسناد و رفرانس های معتبر ترسیم کرد و به جهان معرفی نمود تا مهاجران تازه وارد، طمع مصادره خاک تورکان را نداشته باشند.

حزب بچاقچی جومهوریتی از تمام رهبران و فعالان تورک ایران درخواست می نماید تا با توجه به رفرانس های معتبر نقشه اقلیم خود را ترسیم کرده و همه اراضی اقلیم های تورک ایران را در کنار هم بعنوان تورکستان ایران به جهان معرفی کنیم. حزب بچاقچی جومهوریتی، نقشه اقلیم تورک بچاقچی را ترسیم نموده و از دیگر تورکان ایران متمنی است که آنها نیز نقشه اقلیمی خود را به این نقشه اضافه کنند تا در صحنه سیاست بین المللی از یک نقشه واحد استفاده نمائیم.

لطفاً از ترسیم نقشه های من درآوردی پرهیز کنید و از افراد متخصص و آگاه در این زمینه مدد بجویید.

تقاضامندم این بیانیه را به اطلاع دیگر هموطنان تورک برسانید و در این کار مهم و مقدس با ما همراه باشید.

قلیچ خان اسفندیار، سخنگوی حزب بچاقچی جومهوریتی

این مطلب را شیر کنید

Check Also

حقوق زبانی و فرهنگی ملل و اقوام در ایران

در مورد حقوق زبانی و فرهنگی ساکنین کشوری که دارای ملل و اقوام با زبان‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *