خانه / بین الملل / دولت جنایتکار چین بازداشتگاه یک میلیون نفری ترک های اویغور را قانونی اعلام کرد

دولت جنایتکار چین بازداشتگاه یک میلیون نفری ترک های اویغور را قانونی اعلام کرد

دولت جنایتکار چین بازداشتگاه یک میلیون نفری برای ترک های اویغور در ایالت ترکستان شرقی را قانونی اعلام کرده و بر سرکوب مسلمانان ترک اویغور به بهانه اسلامگرایی تاکید کرد.

روز پنج‌شنبه خبر رسید که چین با تصویب یک قانون جدید، اردوگاه‌هایی را که گفته می‌شود در حدود یک میلیون مسلمان ترک اویغور در آنها نگهداری می‌شوند «قانونی» اعلام کرده است.

اقلیت ترک اویغور استان سین‌کیانگ از تمامی حقوق خود محروم هستند و به اجبار در اردوگاه یک میلیون نفری بازداشت می شوند و آموزه های کمونیستی به زور به آنها تحمیل می شود.

چین مدعی است که اسلام‌گرایی افراطی در بین این افراد نفوذ کرده و برنامه‌های آموزشی در این اردوگاه‌ها از این نفوذ می‌کاهد. حاکمیت ضد بشری چین این زندان یک میلیون نفری را مرکز باز آموزی نامیده است.

در همین حال یک گزارش تازه از کنگره آمریکا نوشته‌ است که وضعیت حقوق بشر در چین بیش از پیش رو به وخامت دارد و بازداشت انبوه اقلیت مسلمان توسط پکن ممکن است «جنایت علیه بشریت» به‌ شمار آید.

استان بزرگ سین‌گیانگ یک‌ششم از کل مساحت چین را دربر گرفته و سکوی پرش برنامه عظیم شبکه ترابری زمینی چین است که قرار است به‌صورت یک «جاده ابریشم» جدید ارتباط تجاری آسیا و اروپا را آسان‌تر کند.

سین‌کیانگ (ترکستان شرقی سابق) دوره‌هایی از ناآرامی را به خود دیده و تا کنون ده ها هزار نفر از ترک ها به دلیل نداشتن عقیده کمونیستی توسط دولت چین اعدام شده اند.

دولت چین حتی گذاشتن نام های ترکی و اسلامی را بر روی کودکان ترک اویغور ممنوع اعلام کرده است.

در همین زمینه وزیر خارجه ایالات متحده به تازگی در یک پیام توئیتری با «ریاکار» خواندن جمهوری اسلامی ایران، از «سکوت کامل» آیت‌الله خامنه‌ای در برابر مسائل اقلیت مسلمان اویغور در چین انتقاد کرد.

مایک پومپئو در این پیام رهبر جمهوری اسلامی را متهم کرده‌ بود که تاکنون هیچ واکنشی به بازداشت و حبس هزاران مسلمان اویغور در چین نداشته‌ است.

دولت ایران با در نظر گرفتن منافع اقتصادی و سیاسی خود همواره در برخورد با مسائل مسلمانان استاندارد دوگانه ای را اتخاذ کرده است. به عنوان نمونه از گروه تروریستی حماس حمایت می کند و به آنها نام مبارزین فلسطینی می نهد و در مقابل به ترک های اویغور که مسلمان هستند، تروریست می گوید.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

آی نور محمد ،برای حمایت از ترک های اویغور در برابر جنایات حکومت چین درخواست کمک کرد+فیلم

«آی نور محمد» از فعالان ترک اویغور با انتشار ویدیویی خواستار حمایت ترک های جهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *