خانه / عناوین اخبار / جنجالی ترین و خبرسازترین فینال UFC ۲۲۹ در قفس مبارزه

جنجالی ترین و خبرسازترین فینال UFC ۲۲۹ در قفس مبارزه

مهم‌ترین مبارزه در تاریخ هنرهای رزمی ترکیبی که داخل قفس برگزار می‌شود، با پیروزی حبیب نورماگمدف (نورمحمدف) از روسیه در برابر کانر مک‌گرگور ایرلندی به پایان رسید.

این مبارزه در لاس وگاس برگزار شد و به دلیل جنجال پس از رقابت و تشنج در ورزشگاه، مراسم رسمی برای معرفی فرد پیروز و اهدای کمربند قهرمانی برگزار نشد.

نورماگمدف در نشست خبری گفت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با او تماس گرفته، تبریک گفته و تأکید کرده‌است که به او افتخار می‌کند.

نورماگمدف ملقب به تورک اوغلو و عقاب داغستان، با این پیروزی رکورد شکست‌ناپذیری خود را تداوم بخشید. او پس از برتری ناک‌اوت مقابل رقیبش، از قفس بیرون پرید و به یکی از اعضای تیم رقیب که در جایگاه ویژه بود حمله کرد.

در هفته‌های اخیر، شیوه رجزخوانی مک‌گرگور، بازتاب گسترده‌ای پیدا کرده بود. مناظره و جدل، بخشی از این رشته ورزشی است و مک‌گرگور هم با فن بیان تحسین‌شده‌اش، در کرکری‌های پیش از مسابقه نظیر ندارد.

این بار، نیش و کنایه‌های او از اعضای خانواده نورماگمدف را در بر می‌گرفت تا مقام‌های بلندپایه سیاسی ترکان داغستان.

 دو چهره شاخص ورزش رزمی MMA بامداد یک‌شنبه (15 مهر 1397) در لاس وگاس آمریکا با یکدیگر به رقابت پرداختند.

دیدار با برتری و پیروزی حبیب ماگمدوف قهرمان بی شکست تُرک همراه شد تا وی ضمن دفاع از کمربند خود، قهرمان سبک وزن باقی بماند.

از همان راند نخست حبیب ماگمدوف توانست با ضربات سهمگین خود به حریف ایرلندی او را گیج و سردرگم کند. این روند تا راند چهارم ادامه یافت و سرانجام مک‌گرگور در مقابل حریف تُرک زانو زد.

حبیب نورماگمدف تاکنون در قفس شکست نخورده است لاکن کانر مک‌گرگور چهار شکست در کارنامه‌اش دارد.

نورماگمدف ملقب به عقاب داغستان با 26 برد و بدون باخت، فروردین امسال به کمربند قهرمانی سازمان UFC دست یافت.

پیروزی نورماگمدف با خوشحالی ملت ترک آذربایجان همراه بود. کاربران آذربایجان جنوبی از وی به عنوان «حبیب تورک اوغلو» نام می‌برند.

این خبر از جنجالی ترین خبرهای روز ورزش جهان شده است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *