خانه / بین الملل / حبیب نورماگمدوف قهرمان جهان شد

حبیب نورماگمدوف قهرمان جهان شد

حبیب نورماگمدوف قهرمان بوکسر داغستانی در مصاف با کانر مک گرگور ، فقط ۴ راند نیاز داشت تا کار را یکسره کند. او با مشت هایی سهمگین رقیب را ناک اوت کرد.

این پایانی بود بر یک ماه کری های بی ادبانه قهرمان ایرلندی . او که مدام حبیب ، مدیر برنامه هایش و حتی همسرش را تروریست می خواند. مردم داغستان را داعشی نامیده بود و آنها را متهمان اصلی حمله یازده سپتامبر لقب داده بود. انگار کانر همه انرژی اش را گذاشته بود برای قبل از مسابقه و دیگر این نبرد برای حبیب فقط یک مسابقه بوکس بر سر رسیدن به کمربند قهرمانیUFC نبود.

بازی با حملات مک گرگور آغاز شد ولی خیلی زود و ظرف یک دقیقه، این نورماگمدوف بود که حریف را نقش بر زمین کرد. در ابتدا مک گرگور خوب دفاع کرد ولی سپس مقهور قدرت حریف روس شد و این نورماگمدوف بود که در موضع برتر قرار گرفت. به فاصله یک دقیقه تا پایان راند اول، نورماگمدوف ضربه لازم را به حریف وارد کرد تا با دست بالا راهی وقت استراحت شود.

در راند دوم نورماگمدوف خیلی بهتر بود و در گارد مک گرگور نشست و سپس با ضربات مشت و آرنج خود حسابی این مبارز را اذیت کرد. به فاصله ۴۵ ثانیه تا پایان راند دوم، مک گرگور بالاخره توانست از جای خود بلند شود ولی نورماگمدوف او را به قفس کوبید و به ضربات خود ادامه داد. در راند سوم، مک گرگور مقاومت خوبی از خود نشان داد ولی باز هم از مشت محکم دست راست حریف در امان نماند. سپس مبارزه به وسط اکتاگون کشیده شد و دو طرف ضرباتی رد و بدل کردند تا راند سوم به همین طریق به پایان برسد.

در دور پایانی، نورماگمدوف در موضع برتری قرار داشت. به نظر می‌رسید مک گرگور به اندازه کافی خسته شده است. نورماگمدوف باز هم توانست حریف را زمین‌گیر کند و سپس با یک چوک سنگین کار را یکسره کرد. اندکی پس از پایان مسابقه، نورماگمدوف محافظ دندان خود را به سمت مربی مک گرگور پرتاب کرد و طولی نکشید که مربیان و اعضای دو تیم هم وارد یک درگیری شدند و حتی مک گرگور هم از این درگیری‌ها در امان نبود. در نهایت مبارز روس بدون دریافت کمربند قهرمانی خود و در واقع بدون جشن گرفتن پیروزی‌اش، سالن را ترک کرد.

جنگی که در پایانش قهرمان چچنی ایستاده بود و با ژست پیروز و مبارز اروپایی به خاک افتاده. مردم چچن ماشین های شان را در صبح پیروزی در تمام داغستان به خیابان ها آورده بودند. آنها که تا صبح نخوابیده بودند، بوق می زدند ، می خواندند و سرود پیروزی سر داده بودند.

در نیویورک اما شرایط کاملا فرق داشت. مدام سنگ و بطری بود که به زمین پرتاب می کردند. جبیب اما همان جا کمربندش را می خواست. داور مسابقه می خواست که اهدای جایزه صورت نگیرد اما حبیب وسط رینگ فریاد می زد برای همه چیز آماده است اصلا دعواهای طرفداران کانر هم برایش اهمیتی نداشت. او برده بود و جایزه اش را همان جا می خواست.

به نام خانواده و برای میهن؛ سرود پیروزی ملتی که تروریست خوانده شده بودند.

سردار آزمون، بازیکن تورکمن کشورمان نیز با انتشار پستی، قهرمانی حبیب را تبریک گفت.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

حکایت یکسان دو تورک فوتبالیست در دو قارۀ متفاوت

مسعود اؤزیل ستارۀ تورک سالیان اخیر فوتبال آلمان، روز گذشته، ۲۲ جولای ۲۰۱۸، با انتشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *