خانه / عناوین اخبار / بازیگران اصلی نوسانات اخیر نرخ دلار در ایران عوامل داخلی هستند

بازیگران اصلی نوسانات اخیر نرخ دلار در ایران عوامل داخلی هستند

حسین راغفر اقتصاددان ایرانی : بازیگران اصلی نوسانات اخیر در نرخ دلار در این کشور، عوامل داخلی هستند و با القای شوک به جامعه این طور وانمود می کنند که نرخ دلار کاهش یافته است

حسین راغفر استاد دانشگاه الزهرای ایران در مورد کاهش اخیر نرخ دلار در این کشور گفت: “این کاهش و با این سرعت در عرض یک روز نشان دهنده وجود عوامل داخلی در پشت این قضایا است و بازیگران اصلی نوسانات اخیر در بالا و پایین بردن آن، عوامل داخلی هستند و سعی می‌کنند با القای شوک به جامعه این طور وانمود کنند که نرخ دلار کاهش یافته است”.

به گزارش خبرگزاری “ایلنا”، وی در ادامه تصریح کرد: بخشی از این کاهش مربوط به هشدار اقتصاددانان است که به صراحت به سران سه قوه اعلام کردند که تحولات اخیر از مرحله بحران عبور کرده و وارد مرحله فاجعه شده است و پیامدهای آن متوجه خود آنها خواهد شد. بخش دیگر آن مربوط به رو شدن دست آقایان در این بازی است که متهم ایجاد آن هستند.

راغفر افزود: وقتی مشخص شد که این بازی خود دولت و مجلس است، آنها سعی کردند با منحرف کردن افکار عمومی این افزایش را به عوامل خارجی مانند سایت‌های خارجی حواله دهند، مگر این سایت‌ها یک شبه بوجود آمدند؟ و چرا دستگاه‌های نظارتی در این مدت نتواستند این عوامل را کشف کنند؟

این اقتصاددان ایرانی با رد کاهش نرخ دلار گفت: حتی نرخ دلار ده هزار تومانی را نیز نمی‌توان کاهش نرخ تلقی کرد، چرا که در این صورت نرخ دلار نسبت به سال گذشته تقریبا سه برابر شده است و استفاده از عبارت کاهش نرخ دلار در جهت فریب افکار عمومی است و بهتر است از افزایش سه برابری نرخ دلار استفاده کرد. 

راغفر متذکر شد: حتی دلار پنج هزار تومانی نیز تولید را نابود خواهد کرد و پیامد آن نیز گسترش فقر در جامعه است. برخی از مردم نیز فریب بازی آقایان را خوردند و تحت تاثیر این اقدامات مخرب قرار گرفتند و باید پرسید چه کسی مسئول و پاسخگوی این شرایط است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قیمت ارز و سکه طلا در ایران به بالاترین میزان در یک ماه اخیر رسید

گزارش‌ها از بازار آزاد ارز و سکه در ایران حاکی است که بهای دلار آمریکا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *