خانه / ایران / تمسخر تیم فوتبال قاراباغ آذربایجان شمالی توسط مجریان تلویزیون ایران + ویدئو

تمسخر تیم فوتبال قاراباغ آذربایجان شمالی توسط مجریان تلویزیون ایران + ویدئو

 برنامه تلویزیونی «گزارش ورزشی»، تیم فوتبال قاراباغ آذربایجان شمالی را صرفا بخاطر نام تُرکی و حضور تیمی از جمهوری آذربایجان در لیگ اروپا، مورد توهین و تمسخر قرار دارد.

برنامه تلویزیونی «گزارش ورزشی» در پخش روز چهارشنبه (11 مهر 1397) با مجری گری رضا جاودانی و محمدرضا احمدی به تمسخر تیم فوتبال قاراباغ آذربایجان شمالی پرداخت.

دو مجری نام برده شده با ادبیاتی نژادپرستانه و مختص به پان فارسیزم، تیم فوتبال قاراباغ آذربایجان شمالی را بخاطر نام تُرکی و حضور تیمی از جمهوری آذربایجان در لیگ اروپا، مورد توهین و تمسخر قرار دادند.

در برنامه که بصورت زنده در حال پخش است، محمدرضا احمدی با بیان اینکه “پنجشنبه آرسنال با قاراباغ بازی دارد” شروع به خندیدن می‌کند. رضا جاودانی نیز در ادامه می گوید: «آرسنال با کجا بازی دارد!؟.» و سپس هر دو به اتفاق یکدیگر به تمسخر می‌خندند.

محمدرضا احمدی هم با لحنی تمسخرآمیز خطاب به رضا جاودانی می‌گوید: «(آرسنال) با قاراباغ آذربایجانی بازی خواهد داشت.» رضا جاودانی نیز در ادامه  بعد از سوالی با لحن تحقیرکه  می پرسد : با کجا؟؟  در ادامه  با لحنی نژادرستانه و جملاتی مبهم می‌گوید: «حداقل این ناشناخته‌ها میشه چیز شد»

ادبیات گفتاری و رفتاری هر دو مجری به گونه‌ای است که تیم فوتبال قاراباغ آذربایجان به علت حضورش در لیگ اروپا، آشکارا مورد تمسخر واقع می‌شود.

مجریان همچنین با حسادت از تیم قاراباغ نام می‌برند و در تلاشند تا آذربایجان شمالی را به عنوان کشوری ضعیف نشان دهند.

پنجشنبه (12 مهر 1397) راس ساعت 20:30 به وقت تبریز، قاراباغ آذربایجان در باکو به مصاف آرسنال  رفت  و نتیجه را3-0 به آرسنال واگذار کرد.

بر اساس قرعه کشی مرحله گروهی لیگ اروپا، تیم فوتبال قاراباغ آذربایجان شمالی در گروه C با آرسنال انگلیس، اسپورتینگ پرتغال و ورسکا بلغارستان هم گروه است.

سال گذشته قاراباغ آذربایجان در «لیگ قهرمان اروپا» حضور داشت. این موضوع نیز در آن زمان نفرت و نژادپرستی پان فارسیست ها را برانگیخته بود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

دیدار رییس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه با رییس جمهوری آذربایجان در باکو

ژنرال “یاشار گولر”، رییس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه که در باکو به سر می‌برد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *