خانه / ایران / تیراندازی در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز/تعداد کشته شدگان به 29 نفر رسید+ویدئو

تیراندازی در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز/تعداد کشته شدگان به 29 نفر رسید+ویدئو

صبح شنبه ۲۲ سپتامبر، تعدادی از افراد مسلح به سمت رژه نیروهای مسلح ایران که به مناسبت گذشت ۳۸ سال از آغاز جنگ هشت ساله عراق و ایران برگزار شده بود، تیراندازی کردند.

رمضان شريف سخنگوی سپاه پاسدارن ایران، این حمله را «تروریستی» توصیف کرد و جریان «الاهوازیه» را متهم به دست داشتن در آن کرد اما نامی از هیچکدام از گروه‌های مسلح اهوازی نبرد.

گزارش‌های اولیه حاکی از کشته شدن ۸ تن از جمله محافظ فرمانده سپاه اهواز و زخمی شدن دستکم ۲۰ تن دیگر است. رسانه‌های ایران می‌گویند که یک زن و یک کودک در میان زخمی شدگان دیده می‌شوند.

بنا بر گزارش‌ها، مهاجمان در دقایق آغازین رژه، از پارکی که پشت جایگاه ویژه قرار داشت، به سمت رژه تیراندازی کردند.

رسانه‌های ایرانی می‌گویند که به مسئولان حاضر در جایگاه آسیبی نرسیده است.

خبرگزاری ایرنا گزارش داده که مهاجمان چهار نفر بودند که همگی آن‌ها در درگیری با نیروهای نظامی ایرانی کشته شدند. اگرچه برخی از خبرگزاری‌ها، از فرار شماری از مهاجمان خبر داده بودند.

تعداد کشته شدگان به 29 نفر رسید

بر اساس اعلام خبرگزاری‌های ایران، تعداد کشته شدگان حمله مسلحانه به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز به 29 نفر و تعداد زخمی‌ها به 60 نفر رسید.

ایرنا به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که تعداد کشته شدگان هجوم صبح روز شنبه در اهواز به 24 نفر رسید.

خبرگزاری مهر به نقل از ایرج نظری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تعداد مجروحان حمله مسلحانه به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز را 60 نفر اعلام کرد.

نظری گفت که کلیه بیمارستان ها و مراکز درمانی این دانشگاه برای مداوی مجروحان به حالت آماده باش درآمده اند و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری نوشت: تروریستهای استخدام شده، آموزش دیده و تسلیح شده و تامین شده توسط یک رژیم خارجی به اهواز حمله کرده‌اند. کودکان و خبرنگاران در میان قربانیان هستند. ایران، حامیان تروریسم در منطقه و اربابان آمریکا آنها را برای چنین حملاتی مسئول می‌داند. ایران، در دفاع از ایرانیان، قاطعانه و سریع پاسخ خواهد داد.

ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح نیز اعلام کرد تعداد کشته‌شدگان حمله امروز اهواز کمتر از 10 است. علی حسین حسین زاده، معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان پیش از آن تعداد کشته‌ها را 11 نفر اعلام کرده بود.

 

فرمانده سپاه خوزستان از تلاش مهاجمان برای ورود به جایگاه ویژه و محل حضور مقامات خبر داد ولی گفت که «عوامل تروریستی در حمله صبح امروز موفق به ورود به جایگاه نشدند.»

حسن شاهوار پور تاکید کرد نیروهای امنیتی حاضر در محل اجازه ورود مهاجمان به جایگاه را ندادند و اوضاع تحت کنترل و آرام است.

این خبر در حال تکمیل است.

 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

بازداشت مدیران یک گروه تلگرامی در امیدیه

به گزارش بایداق _ تعدادی از شهروندان اهل امیدیه که گفته می‌شود ادمین های یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن