خانه / ایران / امیر ستاری؛ فعال ملی مدنی محبوس در زندان تبریز از مرخصی منع شده است

امیر ستاری؛ فعال ملی مدنی محبوس در زندان تبریز از مرخصی منع شده است

مسئولان زندان تبریز با اجرای دستورات غیرقانونی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی از به مرخصی آمدن آقای امیر ستاری فعال ملی آذربایجانی محبوس در این زندان جلوگیری به عمل می آورند و در دو نوبت مرخصی این زندانی سیاسی را لغو نموده اند.
مسئولین زندان تبریز در راستای آزار و اذیت آقای “امیر ستاری“ فعال ملی تورک محبوس در این زندان ،دو نوبت مرخصی ایشان را که به تایید خود مسئولین زندان نیز رسیده بود ، با کار شکنی معاون امنیتی استان آذربایجان شرقی (فاضل نیا) که مورد نفوذ ارگانهای امنیتی است لغو نموده اند .

همچنین بنابه خبرهای رسیده پدر این فعال ملی که برای گرفتن حق قانونی فرزندش به دادسرای تبریز مراجعت نموده بود نیز مورد توهین و تحقیر قرار گرفته است .

مسئولین زندان تبریز از اولین روز ورود امیر ستاری فعال ملی تورک اهل تبریز که از روز سه شنبه ۱۹ تیر ماه سال ۱۳۹۷ برای گذراندن ۷ ماه محکومیت خود روانه  این زندان شده بود ،مشکلات زیادی برایش فراهم نموده بودند و در همین راستا این فعال تورک آذربایجانی را از بند قرنطینه مستقیما به بند سه گانه زندان تبریز که مختص معتادان، دزدان و قاچاقچیان می باشد، منتقل  نموده بودند که وضعیت بسیار بد آسایشگاه، بهداشت و ناهمخوانی دیگران زندانیان بند سه گانه با امیر ستاری و زیادی نفرات این بند موجب نگرانی خانواده و دوستان این فعال آذربایجانی گردیده بود.

خاطر نشان می سازیم که ؛ آقای “امیر ستاری” در ۱۱ دی ۱۳۹۶ به اتهام واهی «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی» در دادگاه تجدید نظر در تبریز به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

این فعال تورک ، تاکنون چندین بار به دلیل فعالیت‌های مدنی در راه احقاق حقوق ملی ملت تورک آذربایجان دستگیر و بازداشت شده است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن