خانه / ایران / خواهر خواندگی «تراکتورسازی» آذربایجان و «روبین قازان» تاتارستان

خواهر خواندگی «تراکتورسازی» آذربایجان و «روبین قازان» تاتارستان

مسئولان باشگاه تراکتورسازی برای بررسی پیمان خواهرخواندگی «تراکتورسازی » و «روبین قازان» راهی تاتارستان شدند.

پیشتر دو شهر مهم جهان ترک یعنی «تبریز» و «قازان» خواهرخوانده شده اند و این بار دو تیم بزرگ جهان ترک  یعنی «تراکتورسازی » و «روبین قازان» در صدد عقد پیمان خواهرخواندگی هستند.

در همین راستا، مسئولان باشگاه تراکتورسازی راهی قازان شده اند. آنها عصر دیروز در ورزشگاه روبین قازان تاتارستان حاضر شدند و بازی سردار آزمون(بازیکن تورکمن این تیم) و یارانش را تماشا کردند.

به نوشته وبسایت «تراکتور کلاپ»، «محمد رضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی به اتفاق هیأت همراه تجاری و ورزشی و دکتر اسدی مدیرعامل باشگاه برای بررسی عقد پیمان خواهرخواندگی به قازان پایتخت جمهوری تاتارستان سفر کرده اند.»

بر اساس این گزارش، این هیئت «ضمن ملاقات با رییس و مدیران باشگاه روبین قازان زمینه عقد پیمان خواهرخواندگی و همکاری های دوجانبه را بررسی کردند و مقرر گردید به زودی پیمان خواهر خواندگی بین این دو باشگاه منعقد گردد.»

لازم به ذکر است، شهرهای «تبريز» و «قازان» در سال ۱۳۸۷ خواهر خوانده شده اند.

به مناسبت خواهرخواندگی  این دو شهر، سال گذشته، «پارک تبریز» در شهر ترک نشین «قازان» افتتاح شد و در ماههای گذشته نیز پارک «قازان» در تبریز افتتاح شد. «پارک تبریز» در تقاطع خیابان دکابریستوف و واستالیای قازان واقع شده و «پارک قازان» نیز در محل باغ توت گلگشت تبریز احداث شده است.

تاتارستان یکی از جمهوری های ترک روسیه است که حدود ۴ میلیون نفر جمعیت دارد. مرکز تاتارستان شهر «قازان» است و بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد.

قازان یکی از شهرهای مهم و تاریخی جهان ترک به شمار می رود. این شهر در سال ١۵۵٢ توسط روس ها اشغال شد و شمار زیادی از ترک های تاتار طی این اشغال کشته یا تبعید شدند.

«قازان» در ترکی به معنای «دیگ» است و مجسمه «دیگ» به عنوان نماد شهر ترک نشین «قازان» در کنار رود ایدیل(ولگا) در این شهر ساخته شده است.

نتیجه تصویری برای سردار آزمون و زنوزی

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن