خانه / بین الملل / هنگ کنگ خود را آماده مقابله با طوفان «منگهوت» مى کند

هنگ کنگ خود را آماده مقابله با طوفان «منگهوت» مى کند

مردم هنگ کنگ خود را آماده مقابله با طوفان دريايى پرقدرت «منگهوت» کرده اند. اين طوفان پيشتر در روز شنبه، شمال فيليپين را در نورديد.

به گفته سازمان هواشناسى ژاپن، در ساعت هشت بامداد به وقت محلى، مرکز اين طوفان در حدود ۱۸۰ کيلومترى جنوب شرق هنگ کنگ قرار داشت و با سرعت ۳۰ کيلومتر در ساعت در حال حرکت به سوى غرب-شمال غرب بر فراز درياى چين جنوبى بود.

به گفته اين سازمان، فشار اتمسفرى مرکز طوفان «منگهوت» ۹۶۰ هکتوپاسکال بود و بادهايى با سرعت تا ۱۴۴ کيلومتر در ساعت در نزديکى مرکز آن مى وزيد. سرعت تندبادهاى ايجاد شده توسط اين توفان نيز تا ۱۹۸ کيلومتر در ساعت ثبت شده است.

شعاع ناحيه اى که طوفان «منگهوت» در بر گرفته است ۱۹۰ کيلومتر مى باشد.

روز يکشنبه، با افزايش سرعت بادهاى اين طوفان، مقامات ذيربط در هنگ کنگ سطح آماده باش در مقياس پنج درجه ای را به بالاترين سطح افزايش دادند.

اکثر پروازهاى روز يکشنبه لغو خواهد شد و خدمات کشتى هاى مسافربرى که بين هنگ کنگ از يک سو و ماکائو و شهرهاى جنوب چين از سوى ديگر رفت و آمد مى کنند نيز لغو شده است.

سرعت وزش باد در ماکائو نيز افزايش يافته است. شنبه شب به وقت محلى، مقامات محلى از گردانندگان کازينوها خواسته اند تا فعاليت را به حال تعليق درآورند.

پيشتر در روز شنبه، طوفان «منگهوت» جزيره «لوزون» فيليپپن را در نورديد و به منازل خساراتى وارد آورد. اين طوفان دستکم ۴۲ مورد رانش زمين ايجاد کرد.

مقامات مسئول رسيدگى به بلايا کشته شدن سه نفر را گزارش کرده اند. شمارى از رسانه هاى محلى نيز به نقل از يک مقام عاليرتبه دولتى گزارش داده اند که دستکم ۱۲ نفر کشته شده اند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

یک کشته و 14مجروح در طوفان خوی

بهرامی رییس مرکز اورژانس استان آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن