خانه / بین الملل / تعامل بی‌سابقه استانبول ـ اردبیل کلید خورد

تعامل بی‌سابقه استانبول ـ اردبیل کلید خورد

سفر مسئولان استان اردبیل به شهر استانبول فصل جدید و بی‌سابقه در رونق گردشگری برون مرزی اردبیل گشود.

به نقل از تسنیم، در این سفر که در وهله نخست استاندار اردبیل و هیئت همراه با استقبال گرم مسئولان استانبول در فرودگاه این شهر مواجه شد، استاندار اردبیل در ابتدا با دانشگاهیان و برخی دانشگاه های استانبول و در ادامه با استاندار استانبول دیدار کرد.

در این دیدار اکبر بهنام جو به ضرورت همکاری دو جانبه اردبیل و ترکیه تاکید کرد و با طرح موضوع توسعه مجتمع های آبدرمانی خواستار انتقال تجربیات دانشگاه های استانبول به اردبیل شد.

همچنین مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در بازدید های صورت گرفته از تاسیسات گردشگری به وجود توانمندی های متعدد اردبیل در گردشگری تاریخی، فرهنگی، طبیعی، سلامت، ورزشی و زمستانی تاکید کرد.

نادر فلاحی در دیدار با همتای خود در استانبول در خصوص تبادل گردشگر اردبیل و ترکیه اعلام آمادگی کرد و خواستار همکاری در خصوص رونق آبدرمانی های این استان شد.

در عین حال  بهروز ندایی معاون امور عمرانی استاندار اردبیل نیز این سفر را همراه با دستاوردهای مطلوبی در رونق گردشگری خارجی اردبیل دانست و در دیدار با مدیر کل فرهنگ و توریسم استانبول به وجود قابلیت های متعدد این استان تاکید کرد.

این سفر دو روزه کاری که با رنگ و بوی هم اندیشی و تقویت تعاملات دو  کشور ایران و ترکیه همراه بود، در عین حال اردبیل را در مرکز تعاملات گردشگری دو کشور قرار داد.

نظرات مثبت مسئولان استانبول نشان می دهد که ترکیه نیز نسبت به توانمندی های این استان مرزی باور قلبی داشته و تنها با انسجام توانمندی ها و باور به توانمندی اردبیل می توان از تجربیات کشورهای موفق در حوزه گردشگری مدد گرفت.

به واسطه اقداماتی از این دست می توان به شعار اردبیل2020، بر قله گردشگری ایران دست یافت و به واقع انتخاب اردبیل به عنوان پایلوت طرح های گردشگری کشور از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور به جا و متناسب با توان این استان است.

اردبیل آماده مبادله گردشگر با کشور ترکیه است

در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل و معاون امور عمرانی استاندار با مدیر کل فرهنگ و توریسم استانبول جهت مبادله گردشگر فی مابین اردبیل و ترکیه تاکید شد.

فلاحی به قابلیت های کم نظیر و ناشناخته این استان در حوزه توریسم و ضرورت تبادل گردشگر تاکید کرد.

وی با بیان این که اردبیل در همسایگی کشور ترکیه فرصت کم نظیری جهت حضور گردشگران خارجی فراهم ساخته است، تصریح کرد: بی شک در صورت همکاری دستگاه‌ها و مشارکت دو کشور ترکیه و ایران می‌توان بخشی از این توانمندی را در کم‌ترین زمان معرفی کرده و زمینه رونق توریسم خارجی را فراهم کرد.

فلاحی بیان کرد: علاوه بر این با توجه به تجربه مطلوب ترکیه در حوزه راه اندازی مجتمع های آبدرمانی، اردبیل آماده بهره گیری از این تجربیات و رونق آبدرمانی‌ها است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اشتراکات فرهنگی و همسایگی بین ایران و ترکیه را فرصت کم‌نظیری برای رونق گردشگری هر دو کشور از طریق استان اردبیل دانست.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل به پذیرش هشت میلیون گردشگر طی سال گذشته در استان اشاره و تصریح کرد: اردبیل از امکانات و توانمندی‌های متنوعی برای پذیرش مسافران خارجی برخوردار است.

بهروز ندایی بیان کرد: حضور استاندار اردبیل و هیئت همراه در کشور استانبول و بازدید و بررسی تاسیسات و امکانات گردشگری دستاوردهای قابل توجهی داشته و اردبیل در راستای توسعه آبدرمانی‌ها از تجربیات این کشور استفاده خواهد برد.

وی وجود 110 چشمه آب درمانی سرد و گرم در استان را تنها یکی از امتیازات طبیعی و جاذبه‌های گردشگری دانست که برای رونق آن به صورت ویژه برنامه‌ریزی می‌شود.

در این دیدار مدیرکل فرهنگ و توریسم استانبول، ایران را یکی از مقاصد اصلی سفر مردم ترکیه عنوان کرد و افزود: در مقابل تعداد گردشگران ایران در ترکیه نیز رتبه دوم را دارد و در ماه گذشته از یک میلیون و 730 هزار گردشگر ترکیه، 450 هزار نفر ایرانی بودند.

چوشکون ادامه داد: در بخش گردشگری اقدامات گسترده ای در ترکیه انجام شده که می توان به پلیس توریسم جهت رفع مشکلات گردشگران اشاره کرد و ما آماده تعامل با استان اردبیل هستیم.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

گردنه حیران کجاست ؟ – سوال هدفمند در مسابقه ای که اردبیل حتی به عنوان گزینه غلط نیز مطرح نشد!

بایداق _ یک مسابقه تلویزیونی با نام برنده باش که از شبکه سوم تلویزیون حکومتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *