خانه / ایران / افزایش شمار قربانیان حمله موشکی تهران به اربیل

افزایش شمار قربانیان حمله موشکی تهران به اربیل

 شمار قربانیان حمله موشکی ایران به مرکز ‘حزب دموکرات کردستان ایران’ در اربیل؛ مرکز اداره اقلیم کرد شمال عراق به 16 و تعداد مجروحین آن به 40 نفر رسید.

کمال کریمی یکی از اعضای حزب دموکرات کردستان ایران با اشاره به شمار کشته و مجروح شدگان حمله امروز٬ وضعیت عمومی مصطفی مولودی؛ از مسئولین بلندپایه این حزب را “خوب ” اعلام کرد.

تلویزیون دولتی ایران تصاویر حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر حزب دموکرات کردستان را منتشر کرده و گفته شده که این نیروها دفتر مذکور را هدف پنج حمله موشکی قرار داده اند.

از سوی دیگر حزب دموکرات کردستان ایران با انتشار اطلاعیه‌ای این حمله را تایید و تصریح کرده که پهپادهای ایران پس از عملیات کشف و شناسایی در منطقه اردوگاه مذکور را آماج حملات متعدد قرار دادند.

همچنین حزب دموکراتیک کردستان ایران در توییتر خود اعلام کرد: «در یک حمله هماهنگ، ایران مقر حزب دموکراتیک کردستان و کمپ پناهندگان در کویا که در اقلیم کرد شمال عراق واقع شده را مورد حمله قرار داده است. گزارش‌های اولیه حاکی از کشته شدن 5 نفر و زخمی شدن 35 نفر است».

– بارزانی حمله را محکوم کرد

مسعود بارزانی، رئیس سابق اداره اقلیم کرد شمال عراق و رهبر حزب دموکرات کردستان، حمله موشکی ایران به یک اردوگاه “حزب دموکرات کردستان ایران” در اربیل را محکوم کرد.

وی تاکید کرده است: “اداره اقلیم کرد شمال عراق نباید محل منازعات شود. منطقه با مشکلات و تهدیدهایی رو در رو است. از تمام طرف ها می خواهم مشکلات را به صورت مسالمت آمیز حل کنند.”

این مطلب را شیر کنید

Check Also

ترامپ: نمی‌گذاریم ایران به سلاح اتمی دست‌یابد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، شامگاه پنجشنبه ۱۵ آذرماه با اشاره به خروج ایالات متحده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *