خانه / ایران / سردار آزمون پیشنهاد دعوت به تیم ملی ایران را رد کرد

سردار آزمون پیشنهاد دعوت به تیم ملی ایران را رد کرد

ستاره فوتبال تُرکمن که به دلیل توهین‌های نژادپرستانه فارس‌ زبانان ایران از تیم ملی ایران کناره گیری کرده، پیشنهاد پیوستن مجدد به تیم ملی را رد نمود.

سردار آزمون؛ فوتبالیست مطرح تُرکمن دوشنبه (29 مرداد 1397) با انتشار پستی در بخش استوری اینستاگرامش از دریافت دعوت نامه فدراسیون فوتبال ایران برای پیوستن مجدد به تیم ملی خبر داد.

فوتبالیست تُرکمن در پاسخ درخواست فدراسیون فوتبال ایران نوشته است: “همیشه باعث افتخار من بوده و هستش ولی من الان نمی تونم حتی 1 روز از خانواده ی عزیزم دور باشم و میخوام کنار خانواده لذت ببرم (علامت قلب) مرسی که درک میکنین.”

سردار آزمون تاکید دارد که “خانواده” برایش از تیم ملی ایران مهمتر است. وی هدف توهین‌های نژادپرستانه‌ای قرار گرفته بود که ملیت او یعنی تُرکمن‌ها را نشانه می‌گرفت.

فدراسیون فوتبال ایران این روزها مشغول هماهنگی حضور فوتبالیست‌ها در اردوی شهریور تیم ملی است.

سردار آزمون معروف به «تورکمن اوغلو» ستاره سابق تیم ملی فوتبال ایران، در واکنش به توهین های نژادپرستانه هواداران فارس زبان، از تیم فوتبال ایران کناره گیری کرد.

توهین‌های مکرر به سردار آزمون و خانواده وی، سبب شد تا این بازیکن 23 ساله در اوج جوانی از این تیم فوتبال ایران خداحافظی کند.

سردار آزمون نیز همواره نسبت به هویت و ملیت تُرکی خود افتخار کرده است. وی به دفعات لباس تُرکمنی به تن پوشیده که این موضوع بر کینه نژادپرستان افزود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

حکایت یکسان دو تورک فوتبالیست در دو قارۀ متفاوت

مسعود اؤزیل ستارۀ تورک سالیان اخیر فوتبال آلمان، روز گذشته، ۲۲ جولای ۲۰۱۸، با انتشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *