خانه / ایران / تبیعض و تفکیک جنسیتی زنان / تصویری دیگر از زنان تراکتوری که خبرساز شد

تبیعض و تفکیک جنسیتی زنان / تصویری دیگر از زنان تراکتوری که خبرساز شد

 

به گزارش بایداق _ ورود زنان به ورزشگاها ایران ممنوع است . در دیدار بین تراکتور سازی و سایپا در تبریز که بیش از ۷۰ هزار نفر از پسران و مردان از شانس حضور در ورزشگاه سهند تبریز برخوردار شدند و به تشویق تیم پرداختند . بار دیگر دهها هزار تن از دختران و زنان تورک در پشت درهای ورزشگاه ماندند.

اعمال نابرابری جنسیتی در ورزشگاههای ایران از سوی حکومت تندروی فارس و شیعه تهران به حدی است که حتی دختربچه ها که همراه با پدران خود آمده بودند و به دلیل عدم اجازه وورد اشک می ریختند قادر به حضور در ورزشگاه سهند نشدند.

پیشتر اما در تبریز اوضاع متفاوت بوده و هست برای اولین بار و با ورود تیم تراکتورسازی به  لیگ برتر این هواداران فهیم تراکتور سازی بودند که در سالهای ابتدایی با پلاکارت های ” قیزلار دا گلسین ” این تبعیض را محکوم کردند . و در همان سالهای ابتدایی دختران تبریزی با در دست داشتن پرچم تیم تراکتور از کوههای اطراف ورزشگاه برای حمایت از تیم استفاده کردند و به این تبیعض مغترض شدند. خانمی با نام س . م (به دلایل امنیتی نام کامل وی منتشر نشد ) تصویرش در سطح وسیعی گسترش و جاودانه شد . در بازی اخیر نیز یک تصویر از یک مادر و یک دختر بچه که بیرون از ورشگاه نشسته اند در چنین وضعی منتشر شد تا بار دیگر تبریز اولین شهر متفاوت به این تبعیض باشد و دوربین حساس و ریز بین تبریزی ها این تصویر را ثبت و باز در سطح وسیعی انتشار یافت .

تصویر مادر و دختر بچه ای که از پشت بام تماشگر بازی سایپا و تراکتور شدند . 

مصاحبه  با دختر تبریزی که سالها قبل با پرچم تراکتور مشهور شد : 

 

 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

دستگیری هوادار قزوینی تیراختور در ورزشگاه سهند تبریز

«مهدی حبیب‌الهی» هوادار قزوینی تیراختور در ورزشگاه سهند تبریز دستگیر شده است. به گزارش «سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن