خانه / ایران / هشدار وزیر کشور درباره مهاجرت‌های گسترده به ‌دلیل بی‌آبی

هشدار وزیر کشور درباره مهاجرت‌های گسترده به ‌دلیل بی‌آبی

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران گفته است که مهاجرت‌های وسیعی در حال شکل‌گیری است از مناطقی که با پدیده خشکسالی به مرکز ایران و شمال انجام می‌شود، اگر چنین روندی ادامه پیدا کند 5 سال دیگر چهره‌ کشور از همه نظر تغییر خواهد کرد.

رحمانی فضلی گفت:

«شما اعتراضات را می‌بینید، اما من مسائل دیگری را می‌بینم؛ دو، سه روز است آمار عجیبی به دست من رسیده که انشاءالله درست نباشد، اما احتمالاً درست است.

مهاجرت‌های وسیعی در حال شکل‌گیری است از مناطقی که با پدیده خشکسالی به مرکز ایران و شمال انجام می‌شود، اگر چنین روندی ادامه پیدا کند 5 سال دیگر چهره‌ کشور از همه نظر تغییر خواهد کرد.

تغییر ترکیب جمعیتی، جابه‌جایی منابع، ایجاد مسائل سیاسی و درگیری‌ها اتفاقات بزرگی‌ است، اما اینکه قابل حل هست یا خیر به نظر من صددرصد قابل حل است.

کارشناسان معتقدند که حداقل 10، 15 سال دیگر روند همین است، بنابراین نباید تعلل کنیم زیرا آب اولویت اول کشور است و دستگاه‌ها باید در آن موارد اقداماتی انجام دهند، بنده که به عنوان وزیر کشور مسئول اجرا کردن این موضوع نیستم، اما پیش‌بینی می‌کنم و می‌گویم این مهاجرتی که الان آغاز شده، اگر کنترل نشود با فاجعه‌ای بزرگ در 10 سال آینده‌ کشور مواجه خواهیم شد، جابه‌جایی عظیم جمعیت که شهرهای شمالی، تهران، مشهد و… گنجایش ندارند، ترتیب این جمعیت و حاشیه‌نشینی مشکل ایجاد خواهد کرد و محل قبلی سکونت آنها خالی شده و خیلی از منابع آنجا از بین می‌رود».

این مطلب را شیر کنید

Check Also

دلايل خشکسالی‌های جاری چیست؟

دلايل خشکسالی جاری در کشور چیست؟ توضیح بدهید تأثیر درازمدت سیاست‌های نادرست دولت‌ها چگونه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *