خانه / بین الملل / پ ک ک فرمانده عملیات پژاک در مریوان را دستگیر کرد

پ ک ک فرمانده عملیات پژاک در مریوان را دستگیر کرد

ریزان جاوید رئیس سابق کودار به دلیل عدم هماهنگی با پ ک ک در عملیات اخیر پژاک در شهر مریوان توسط نیروهای پ ک ک دستگیر شد .
به نقل از نوچه نت ، وب سایت نوچه نت از رسانه های اقلیم کردستان مدعی شد ریزان جاوید از فرمانده پژاک توسط سازمان تروریستی پ ک ک دستگیر و احتمال میرود وی توسط پ ک ک حذف فیزیکی گردد.
تمامی سیاست های کلان و تصمیم گیری های پژاک توسط پ ک ک انجام می گیرد و پژاک به تنهایی حق تصمیم گیری در هیچ موردی را نداشته و تابع دستورات فرقه مادر خود یعنی پ ک ک می باشد.

بنا به انتشار اخبار در رسانه های اقلیم کردستان عملیات اخیر نیروهای پژاک در مریوان که مرگ ۱۱ تن از نیروهای سپاه پاسداران گردید ، بدون هماهنگی و مغایر با سیاست های با پ ک ک اجرا گردیده بنابراین پ ک ک ریزان جاوید عامل اصلی این عملیات را دستگیر نموده و احتمال میرود بنا به سوابق نادرست این بار وی حذف فیزیکی گردد.

ریزان جاوید رئیس سابق کودار به دلیل اختلافات ایدئولوژیک با پژاک در سال ۱۳۹۵ از ریاست سیستم کودار کنار گذاشته شد،ریزان جاوید پس از برکناری از ریاست کودار به کمک باند بازی به اختلافات دامن زده و سبب گردید فرمانده هان میانی بسیاری از گروه جدا و به اقلیم کردستان عراق بروند، همچنین اخباری مبنی بر جدایی وی به همراه فرمانده هان میانی در رسانه ها منتشر گردید.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

پایان نمایش مضحک اعتصاب غذای تروریست های پ.ک.ک و پژاک

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  عبدالله اوجالان، رهبر گروه تروریستی (پ‌کا‌کا) روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن