خانه / ایران / گرجستان برای ممانعت از پولشویی حساب ایرانیان را مسدود کرد

گرجستان برای ممانعت از پولشویی حساب ایرانیان را مسدود کرد

در حالی که سیاستمداران در ایران به دنبال کاستن مسافرت های میلیون نفری توریست های این کشور به ترکیه و آذربایجان هستند و مسافرت به این کشورها را با سیاه نمایی و تبلیغات منفی از گزینه های مسافرت آنها حذف می کنند، و سفر توریست های این کشور به کشورهای ارمنستان و گرجستان را تسهیل می کنند، به تازگی حساب بانکی ایرانیان نزد بانک‌های گرجستان مسدود شده است.

طبق اعلام برخی مقامات اتاق بازرگانی و همچنین ایرانیان مقیم گرجستان ظاهرا حساب‌های ایرانیان در برخی از بانک‌های این کشور مسدود شده است. گرچه این شائبه ایجاد شد که ممکن است به دلیل خروج ترامپ از برجام و احتمال برگشت تحریم‌ها که از مهم‌ترین آن تحریم‌های بانکی است، گرجستان دست به بستن حساب‌های بانکی ایران زده باشد، اماپیگیری موضوع از بانک مرکزی با این توضیح همراه شد که اصلا این بانک حسابی نزد بانک‌های گرجستانی ندارد که به برجام ربط داده شود، این جریان مربوط به ایرانیان مقیم گرجستان و یا افرادی است که از ایران به بانک‌های این کشور پول حواله کرده‌اند.

بنابر این توضیحات به هر حال تمامی بانک‌های دنیا استانداردهای پولشویی را مدنظر داشته و به دنبال شناسایی منبع و منشأ پول و ارز ورودی هستند. این در  حالی است که به نظر می‌رسد در ماه‌های اخیر گرجستان یکی از مقاصد ارزی بوده و مردم ارز زیادتری را نسبت به دوره‌های قبل به حساب‌های بانکی در این کشور وارد کرده‌اند. کشور گرجستان با توجه به احساس این تفاوت و بر اساس استانداردهای پولشویی می‌تواند دست به بستن حساب‌ها و مسدود کردن آنها زده باشد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

اولین محموله قطار باکو-تفلیس-قارص راهی ترکیه شد

اولین محموله گندم از طریق خط آهن 826 کیلومتری «باکو-تفلیس-قارص» از قزاقستان بارگیری شد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *