خانه / ایران / درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و معترضان در کازرون

درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و معترضان در کازرون

بر اساس برخی گزارش‌هایی که در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر شده درگیری میان نیروهای امنیتی ایران و معترضان در کازرون چندین قربانی برجای گذاشته است.

گفته می‌شود که در این درگیری‌ها نیروهای امنیتی به طرف معترضان تیراندازی کرده‌اند. به گفته برخی منابع محلی در جریان ناآرامی‌ها ۱ تا ۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند و تعدادی نیز زخمی شده‌اند.

همچنین نیروهای امنیتی ده‌ها نفر را بازداشت کردند. گفته می‌شود معترضان برای نجات دستگیرشدگان به ساختمان محل نگهداری آنها حمله کرده و آنجا را به آتش کشیده‌اند.

در ویدیوهایی که از این تظاهرات منتشر شده معترضان شعار می‌دادند: «دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست» و «از دست نماینده خائن، کازرون فدا شد.»

تظاهرکنندگان به طرح تقسیم کازرون معترضند. نماینده کازرون از جمله کسانی است که از این طرح حمایت می‌کند. بر اساس این طرح، قرار است بخش‌های قائمیه و کوهمره نودان از کازرون جدا شده و شهرستان جدیدی به نام «کوه چنار» تشکیل شود.

اعتراض مردم کازرون به تقسیم شهرستان از مدت‌ها پیش آغاز شده است. در جریان تظاهراتی که اواخر فروردین ماه سال جاری برگزار شد نیز نیروهای امنیتی و معترضان با یکدیگر درگیر شده بودند.

پیش از امام جمعه کازرون نیز به طرح تقسیم کازرون اعتراض کرده بود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

ریشه اعتراضات مردم کازرون را بشناسیم

بابک داد باز هم یک نماینده می‌خواهد «پرچم زادگاه» خود را بالا ببرد و محل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *