خانه / ایران / من افسر جنگ نرم هستم فقط پوتین می خواهم

من افسر جنگ نرم هستم فقط پوتین می خواهم

به گزارش بایداق _ جوان برتر علمی از ترکان قشقایی در حوزه اختراعات و فناوری گفت : من افسر جنگ نرم هستم و فقط پوتین میخواهم ، مانند جوانان غربی هیچ گاه توقع داشتن حداکثر حمایتها را نداشته ام و تنها برای رویاروی با جهان علم و اهتزار پرچم کشور توقع دارم حداقل ها یکبار و فقط یکبار برای من فراهم شود!

سجاد اکبر پور درگفتگو با خبرنگار برنا ازفارس اظهارداشت: عدم حمایت مسئولین از طرح و فکر نخبگان و ایده پردازان دردی بزرگ است که جوانان را پیر و درگیر خود ساخته است و این نقص بزرگ ساختاری در شاخه های اجرایی سبب ساز فرار نخبگان و تن سپردنشان به غربت است.
نخبه جهانی رباتیک و هوش مصنوعی کلام رهبر کشور ایران را به عنوان مطالبه ای روشن از مسئولان فارس توصیف کرد و گفت:جبهه مقابل نظام اسلامی به دنبال تغییر هویت دینی و انقلابی جوان ایرانی، و گرفتن امید، نشاط و انگیزه از آنان است و تنها راه مقابله با این رویارویی پنهان و پیچیده، تربیت جوانانی “متدین، انقلابی، پاکدامن، مصمم، هوشیار، پرانگیزه، امیدوار، اندیشه ورز، شجاع و فداکار” به عنوان “افسران جنگ نرم” است.
وی ابراز داشت: اندیشه ورزان نخبه در واقع افسران جنگ نرم هستند و من نیز خود را سربازی جان سپار برای وطنم می دانم و مسئولین در توجه به این کلام روشن رهبری پاسخگو باشند!
این جوان نخبه با بیان تمایل و اصرار مکرر کشور های غربی برای در اختیار گرفتنش گفت:مسئولین نمی دانند درد ما چیست و در گفتگو با ما به لوح سپاس و دستی محکم و موقتی به اندازه ی یک شات دوربین در ثبت یک عملکرد برای خود مانده اند و نمی خواهند به سمت گفتمان عملی با جوان نخبه حرکت کنند !
اکبرپور خاطرنشان کرد: جوانان ایرانی در حال حاضر از برترین تولید کنندگان دانش در حوزه هوش مصنوعی در جهان هستند ولی به دلیل نبود ارتباط بین صنعت و نخبگان ایده پرداز و صاحب دانش همواره ما در ایجاد محصول از طریق دانش خود از رقبای علمی خود عقب افتاده ایم و این حسرت بزرگ نقطه آغاز جذب جوانان از سوی کشورهای دست و دل باز در سرمایه گذاری برای نخبگان است و اینجاست که ما با حسرتی بزرگ مجبوریم به قیمت تولید علم و ایجاد محصول بر اساس دانش مان تن به غربت دهیم !
وی افزود: یکماه دیگر باید بعنوان نماینده ایران در رقابتهای جهانی رباتیک و هوش مصنوعی امریکای شمالی حاضر شوم و از چهار ماه قبل به من اعلام شده است ولی تا الان ۸۰ درصد وقتم را در مسیر شهرستان تا تهران هدر داده ام به این نیت که بفهمم چه کسی و چگونه حامی من در ایجاد حداقل های این سفر است و تا کنون هیچ کدام از ملزومات سفرم از ساده ترین تا اصلیترین شان فراهم نشده است.
جوان برتر استان فارس در پایان از طرح اتاق فکر جوان فارس تقدیر و حمایت کرد و ابراز داشت: اتاق فکر جوان فارس می تواند عرصه ای مناسب برای فکر سازی و صیانت از ایده و طرح های نخبگان فارس باشد و لازم است تمام دستگاه های مرتبط با صنعت و دستگاه های متولی فرهنگ و سامان دهنده اجتماع حریم امنی را برای ابراز وجود جوانان در قالب این اتاق بزرگ فراهم نمایند .
اکبرپور ضمن تشکر از راه اندازی اتاق فکر جوان فارس بیان کرد: این طرح آغاز گر اصولی ترین شکل حمایت از جوانان نخبه است از این رو امید وارم این طرح تا رسیدن به سرانجام مطلوب ادامه داشته باشد و مورد غفلت مردم و مسئولین امر قرار نگیرد.
خبرنگار: علی غلامی

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قشقایی شیراز دو بازیکن جدید جذب کرد

بایداق _ با اعلام مهدی فروردین سرمربی تیم قشقایی، علی مصلی نژاد دفاع راست فصل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *