خانه / ایران / من افسر جنگ نرم هستم فقط پوتین می خواهم

من افسر جنگ نرم هستم فقط پوتین می خواهم

به گزارش بایداق _ جوان برتر علمی از ترکان قشقایی در حوزه اختراعات و فناوری گفت : من افسر جنگ نرم هستم و فقط پوتین میخواهم ، مانند جوانان غربی هیچ گاه توقع داشتن حداکثر حمایتها را نداشته ام و تنها برای رویاروی با جهان علم و اهتزار پرچم کشور توقع دارم حداقل ها یکبار و فقط یکبار برای من فراهم شود!

سجاد اکبر پور درگفتگو با خبرنگار برنا ازفارس اظهارداشت: عدم حمایت مسئولین از طرح و فکر نخبگان و ایده پردازان دردی بزرگ است که جوانان را پیر و درگیر خود ساخته است و این نقص بزرگ ساختاری در شاخه های اجرایی سبب ساز فرار نخبگان و تن سپردنشان به غربت است.
نخبه جهانی رباتیک و هوش مصنوعی کلام رهبر کشور ایران را به عنوان مطالبه ای روشن از مسئولان فارس توصیف کرد و گفت:جبهه مقابل نظام اسلامی به دنبال تغییر هویت دینی و انقلابی جوان ایرانی، و گرفتن امید، نشاط و انگیزه از آنان است و تنها راه مقابله با این رویارویی پنهان و پیچیده، تربیت جوانانی “متدین، انقلابی، پاکدامن، مصمم، هوشیار، پرانگیزه، امیدوار، اندیشه ورز، شجاع و فداکار” به عنوان “افسران جنگ نرم” است.
وی ابراز داشت: اندیشه ورزان نخبه در واقع افسران جنگ نرم هستند و من نیز خود را سربازی جان سپار برای وطنم می دانم و مسئولین در توجه به این کلام روشن رهبری پاسخگو باشند!
این جوان نخبه با بیان تمایل و اصرار مکرر کشور های غربی برای در اختیار گرفتنش گفت:مسئولین نمی دانند درد ما چیست و در گفتگو با ما به لوح سپاس و دستی محکم و موقتی به اندازه ی یک شات دوربین در ثبت یک عملکرد برای خود مانده اند و نمی خواهند به سمت گفتمان عملی با جوان نخبه حرکت کنند !
اکبرپور خاطرنشان کرد: جوانان ایرانی در حال حاضر از برترین تولید کنندگان دانش در حوزه هوش مصنوعی در جهان هستند ولی به دلیل نبود ارتباط بین صنعت و نخبگان ایده پرداز و صاحب دانش همواره ما در ایجاد محصول از طریق دانش خود از رقبای علمی خود عقب افتاده ایم و این حسرت بزرگ نقطه آغاز جذب جوانان از سوی کشورهای دست و دل باز در سرمایه گذاری برای نخبگان است و اینجاست که ما با حسرتی بزرگ مجبوریم به قیمت تولید علم و ایجاد محصول بر اساس دانش مان تن به غربت دهیم !
وی افزود: یکماه دیگر باید بعنوان نماینده ایران در رقابتهای جهانی رباتیک و هوش مصنوعی امریکای شمالی حاضر شوم و از چهار ماه قبل به من اعلام شده است ولی تا الان ۸۰ درصد وقتم را در مسیر شهرستان تا تهران هدر داده ام به این نیت که بفهمم چه کسی و چگونه حامی من در ایجاد حداقل های این سفر است و تا کنون هیچ کدام از ملزومات سفرم از ساده ترین تا اصلیترین شان فراهم نشده است.
جوان برتر استان فارس در پایان از طرح اتاق فکر جوان فارس تقدیر و حمایت کرد و ابراز داشت: اتاق فکر جوان فارس می تواند عرصه ای مناسب برای فکر سازی و صیانت از ایده و طرح های نخبگان فارس باشد و لازم است تمام دستگاه های مرتبط با صنعت و دستگاه های متولی فرهنگ و سامان دهنده اجتماع حریم امنی را برای ابراز وجود جوانان در قالب این اتاق بزرگ فراهم نمایند .
اکبرپور ضمن تشکر از راه اندازی اتاق فکر جوان فارس بیان کرد: این طرح آغاز گر اصولی ترین شکل حمایت از جوانان نخبه است از این رو امید وارم این طرح تا رسیدن به سرانجام مطلوب ادامه داشته باشد و مورد غفلت مردم و مسئولین امر قرار نگیرد.
خبرنگار: علی غلامی

این مطلب را شیر کنید

Check Also

ادامه بهار قشقایی با فروردین قشقایی ها ممکن می‌شود؟

تیم فوتبال قشقایی در هفته هشتم مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ایران مهمان تیم بادران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *