خانه / ایران / دیدار تدارکاتی تیم ملی ترکیه و ایران !

دیدار تدارکاتی تیم ملی ترکیه و ایران !

تیم های ملی فوتبال ترکیه و ایران در استانبول یک بازی تدارکاتی برگزار می کنند. این دیدار برای ترک های ایران نیز  از حساسیت ویژه ای برخوردار خواهد بود .

به نوشته منابع خبری ترکیه، این دیدار دوستانه، روز دوشنبه ٢٨ ماه می سالجاری در استانبول به مصاف تیم ایران خواهد رفت.

بنا بر اعلام فدراسیون فوتبال ترکیه، این دیدار تدارکاتی ساعت ٢١:١۵ در ورزشگاه «فاتح تریم» استانبول برگزار خواهد شد.

دیدار این دو تیم مخصوصا از نظر ترک های ایران از حساسیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

مقامات حکومت ایران نسبت به نزدیکی ترک های ایران و ترکیه بسیار حساسند و مقامات حکومت ایران چندین بار مانع از حضور تیم های فوتبال ترکیه در تبریز شده است.

پیش از این در سال ٨٩، مقدمات برگزاری بازی دوستانه بین دو تیم «تراکتورسازی» و «گالاتاسرای ترکیه» فراهم شد و قرار بود این دو تیم در تبریز و استانبول بازی رفت و برگشت برگزار کنند.

در همان زمان خبرهایی مبنی بر سفر هئیت باشگاه گالاتاسرای به تبریز برای دیدار از باشگاه سهند و مذاکره درباره این بازی نیز منتشر شد، اما با فشار نیروهای امنیتی ایران، این دیدار لغو شد.

در خرداد ماه ٩٦ نیز «مصطفی آجورلو» مدیر عامل سابق تراکتورسازی، در ملاقات با «احمد نورجبی» نایب رئیس باشگاه بشیکتاش در ترکیه از برگزاری دیدار دوستانه بین دو تیم تراکتورسازی و بشیکتاش در آینده نزدیک خبر داد اما این بازی هم هرگز برگزار نشد.

روز سه شنبه ٢٢ اسفندماه٩٦، نیز قرار بود به دعوت باشگاه تراکتورسازی، «عزیز ییلدیریم» مدیرعامل باشگاه فنرباغچه ترکیه به عنوان میهمان ویژه در دیدار دو تیم تراکتورسازی و الجزیره امارات در ورزشگاه سهند حضور یابد.

همچنین قرار بود این سرمایه دار بزرگ ترک با مسئولین ورزش تبریز برای همکاری مذاکره کند و در قالب یک هیات عالی رتبه تجاری با فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی تبریز نیز دیداری داشته باشد.

همزمان ۴٠ هزار هوادار آذربایجانی از شهرهای مختلف آذربایجان جنوبی خود را به ورزشگاه سهند رسانده بودند تا حمایت پرشور خود از تراکتور در حضور عزیز ییلدیریم به نمایش بگذارند.

اما با کمال تعجب، عزیز ییلدیریم تنها دقایقی پس از حضور در فرودگاه تبریز به استانبول بازگشت و همه این برنامه ها کنسل شد. رسانه های ایران دلیل این اقدام غیرمنتظره را «کسالت عزیز ییلدیریم» عنوان کردند موضوعی که کاملا سوال برانگیز بود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

تبریز و تراکتور الگوی خصوصی سازی

از تبریز خبر هایی مبنی بر واگذاری تیم فوتبال شهرداری تبریز به بخش خصوصی شنیده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *