خانه / ایران / سه کشته و مصدوم در حادثه ریزش یک ساختمان در تبریز

سه کشته و مصدوم در حادثه ریزش یک ساختمان در تبریز

با ریزش دیوار ساختمان نیمه‌کاره در خیابان «اهراب» تبریز و در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر ساختمانی کشته و یک کارگر نیز مصدوم شد.

به گزارش بایداق عصر روز یکشنبه (۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷) ریزش دیوار یک ساختمان نیمه‌کاره، در خیابان اهراب تبریز حادثه آفرید و موجب مدفون شدن سه کارگر ساختمانی شد.‌

به گفته آتش‌نشانان، هر سه کارگر از زیر آوار خارج شده اند. دو کارگر این حادثه جان باخته‌اند و یک کارگر دیگر نیز دچار مصدومیت شده است که به بیمارستان اعزام شده است.

همه‌ ساله‌ در ایران، به دلیل عدم ایمنی در حین کار و نبود استانداردهای لازم، چندین کارگر قربانی‌ حوادثی‌ می‌شوند که‌ منجر به‌ کشته‌ شدن‌ یا از کارافتادگی‌ تعداد کثیری‌ از آن‌ها می‌شود.

حوادث‌ ناشی‌ از کار، از سویی‌ سبب‌ مصدومیت و آسیب جسمی و روانی و حتی‌ مرگ فرد کارگر می‌شود و از سوی‌ دیگر سبب‌ از بین‌ رفتن‌ نیروی کار و تزلزل بنیان‌ اقتصادی‌ می شود.

سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از مهمترین عوامل حوادث کاری اعلام شده که به فوت کارگران منجر شده است.

با توجه به اینکه بخش زیادی از کارگران ساختمانی در کلان شهرهای بزرگ مانند تبریز مشغول کار هستند، میزان مرگ و میر کارگران از طریق حوادث ناشی از کار افزایش یافته، اما این حوادث مورد توجه مسئولان حکومت ایران قرار نمی گیرد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

بازداشت ابولفضل فکوری فعال ملی آذربایجانی در تبریز

ابولفظل فکوری (سیر داش) فعال ملی و مدنی ترک آذربایجانی دیشب در شهر تبریز توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *