خانه / بین الملل / شکست استراتژیک “پ ک ک” در انتخابات پارلمان عراق

شکست استراتژیک “پ ک ک” در انتخابات پارلمان عراق

پ ک ک در انتخابات پارلمانی عراق نامزدهای مورد نظر خود را در لیست جنبش نسل نو جای داده و با این جنبش ائتلاف نمود، ولی با توجه به برنامه ریزی سازمان آنچه را که انتظار داشت برای پ ک ک حاصل نشد و احزاب اتحادیه میهنی و حزب دموکرات کردستان عراق بیشتر آرای مناطق کردنشین را کسب نموده اند.

انتخابات پارلمان عراق با شکست راهبردی پ ک ک مواجه گردید، حزب جنبش آزاد کردستان عراق موسوم به Tevger شاخه عراقی سازمان تروریستی پ ک ک ،برای پیروزی در انتخابات پارلمانی عراق با برنامه و هزینه های بسیاری وارد صحنه رقابت شده ، ولی با توجه به عدم مقبولیت و جایگاه مردمی پس چند دهه فعالیت در اقلیم کردستان عراق نتواست نتایج قابل قبولی را کسب نماید.

پ ک ک در این انتخابات نامزدهای مورد نظر خود را در لیست جنبش نسل نو جای داده و با این جنبش ائتلاف نمود، ولی آنچه که انتظار داشت برای پ ک ک حاصل نشد و احزاب اتحادیه میهنی و حزب دموکرات کردستان عراق بیشتر آرای مناطق کردنشین را کسب نموده اند.

حزب جنبش تغییر (گوران) از احزاب مطرح و نزدیک به پ ک ک نیز در این انتخابات با شکست مواجه شده، اکنون پ ک ک بمنظور جبران شکست استراتژیک از حزب جنبش تغییر استفاده ابزاری نموده و توسط این حزب بدنبال اغتشاش و آشوب در اقلیم کردستان عراق می باشد.

بنا به اعلام نتایج اولیه و تقریبا قطعی انتخابات پارلمانی عراق از پیشتازی به ترتیب ائتلاف‌های النصر (به ریاست حیدر العبادی)؛ الفتح (به ریاست هادی العامری) ؛ سائرون (وابسته به مقتدی صدر) و دولت قانون (به ریاست نوری المالکی) در استان بصره حکایت دارد. در استان نینوا نیز ائتلاف «نینوی هویتنا» و «النصر» به ترتیب پیشتاز هستند.
نتایج شمارش اولیه آرای انتخابات پارلمانی عراق در اقلیم کردستان عراق از پیشتازی حزب اتحادیه میهنی در ۲ استان سلیمانیه و حلبچه و پیشتازی حزب دمکرات در دو استان اربیل و دهوک حکایت دارد.

آراى حزب گوران(تغییر) در اقلیم کردستان کاهش یافته و گروه جدید “جنبش نسل نو” آراى قابل توجهى کسب نکرده است

این مطلب را شیر کنید

Check Also

انتخاب یک فرد غیربومی نزدیک به جریان‌های تروریستی به‌عنوان مشاور شهردار تبریز

شهردار تبریز در یک اقدام غیرمنتظره، یک مدیر غیربومی و نزدیک به جریان‌های تروریستی کُردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *