خانه / ایران / طرح تدریس دستور زبان ترکی در مدارس به مجلس ایران می رود

طرح تدریس دستور زبان ترکی در مدارس به مجلس ایران می رود

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: تصویب طرح تدریس دستور زبان ترکی در مدارس کشور به صحن علنی مجلس می‌رود.

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت : تصویب طرح تدریس دستور زبان ترکی در مدارس کشور به صحن علنی مجلس می‌رود تا شاهد تدریس زبان ترکی در مدارس کشور باشیم.

وی با اشاره به این که برنامه‌ریزی شده تا طرح تدریس دستور زبان تورکی در ماه آینده به صحن علنی مجلس برود افزود: یکی از مطالبات اصلی مردم و مسئولان استان تدریس زبان ترکی در مدارس کشور است که باید این امر اجرایی شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: امام جمعه اردبیل پیگیری اساسی برای تدریس دستور زبان ترکی در مدارس کشور را دارد که ما نیز این امر را با جدیت دنبال می‌کنیم تا این طرح را در مدارس کشور اجرایی کنیم.

بدری اظهار کرد: در حال حاضر 142 امضا برای به صحن رفتن طرح تدریس دستور زبان تورکی در مدارس کشور جمع‌آوری شده و انتظار می‌رود هر چه سریعتر به صحن علنی مجلس برود تا به تصویب برسد.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزیها و پیگیریهای انجام یافته انتظار می‌رود در سال تحصیلی 98 دستور زبان ترکی در مدارس کشور تدریس شود چرا که زبان ترکی برای ما حائز اهمیت بسیار است.

با توجه به سخنان نماینده اردبیل به نظر میرسد که این طرح تدریس دستور زبان ترکی برای مدارس سراسر ایران در نظر گرفته باشد.

خاطرنشان می شود شمار شهروندان ترک و یا متکلم به زبان ترکی در سراسر ایران بسیار زیاد است و این گروه قومی از مهمترین اقوام این کشور محسوب می شوند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

اعتراضات گسترده قشقایی ها مبنی بر عدم تحصیل به زبان مادری در آغاز سال تحصیلی جدید

به گزارش بایداق _ امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در ایران  شمار زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *