خانه / ایران / 60 درصد گردشگران خارجی در تبریز، اتباع ترکیه و آذربایجان هستند

60 درصد گردشگران خارجی در تبریز، اتباع ترکیه و آذربایجان هستند

 فرشاد رستمی معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرده است: 60 درصد گردشگران خارجی ورودی به این استان را اتباع کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان تشکیل می دهند.
وی مجموع گردشگران ورودی به آذربایجان شرقی در سال 1396 را چهار میلیون و 300 هزار نفر اعلام کرده است که از این تعداد گردشگران 530 هزار نفر را گردشگران خارجی بوده اند.

رستمی همچنین از رشد 17 درصدی آمار گردشگران بازدید کننده از این استان خبر داده است.

وی اظهار داشته است: علاوه بر کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان، گردشگران کشور عراق و برخی از کشورهای اروپایی را جزو بیشترین فراوانی ورودی گردشگر خارجی به آذربایجان شرقی بیان کرد.
رستمی عنوان کرده است: رویداد تبریز 2018 را یکی از عوامل مهم در افزایش تعداد ورودی گردشگران داخلی و خارجی به استان است و تبلیغات رسانه ای در این زمینه مثبت بوده و امیدواریم همین روند در ادامه سال تداوم داشته باشد و با اجرای برنامه های مختلف و متنوع طی سال جاری قصد داریم روند افزایشی ورودی گردشگر به استان و تبریز را در راستای رویداد تبریز 2018 ادامه و تقویت کنیم.

شهر تبریز بعنوان مرکز آذربایجان و در شمالغرب ایران واقع شده است که در سال 2018 میلادی بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده است.
آذربایجان شرقی با یکهزار و 830 اثر ثبت شده ملی و بین المللی جزو پنج استان برتر حوزه گردشگری در ایران به شمار می رود.
این مطلب را شیر کنید

Check Also

گفت‌وگوی پومپئو و چاووش‌اوغلو درباره روند خروج آمریکا از سوریه

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای با اشاره به جزئیات گفت‌وگوی تلفنی میان مایک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *