خانه / عناوین اخبار / حمله مأمور سفارت ایران به فعال حقوق بشر عرب در شهر بروکسل

حمله مأمور سفارت ایران به فعال حقوق بشر عرب در شهر بروکسل

ماموران سفارت ایران در بروکسل به شیما سیلاوى فعال زن حقوق بشر عرب احوازی حمله کردند.

شیما سیلاوى فعال حقوق بشر عرب احوازی که برای دیدن فیلم پاک‌سازى مین که در بروکسل پایتخت بلژیک در ۲/۰۵/۲۰۱۸ اکران شد، رفته بود، هنگام دیدار و گفتگو با دست اندرکاران فیلم در سالن مورد اهانت و حمله فردی که مدعی بود مأمور حفاظت سفیر ایران در بروکسل می‌باشد قرار گرفت.

خانم شیما سیلاوی فعال حقوق بشر عرب احوازی درپایان اکران فیلم در جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان ملل و دست اندرکاران فیلم از وضعیت مین زدایی در ایران و کشته شدن هر روزه مردم در کوردستان و احواز و ایلام و دیگر شهرهاى عرب‌نشین بوسیله مین‌ها و نا کارآمدی دولت ایران دراین زمینه صحبت مى‌کرد که در ادامه با حمله این فرد روبرو شد.

وی که ظاهرا مأمور حفاظت از سفیر ایران می‌باشد خانم سیلاوی را عامل کشور عربستان سعودی عنوان می‌نمود و در حالی که خانم سیلاوی در مورد تلفات جانی مین‌های باقی مانده از جنگ ایران و عراق و تبعیض‌های صورت گرفته علیه ملل تحت ستم سخن می‌گفت این فرد با کلمات رکیکی به ایشان حمله کردند.

ایشان خودش را مامور حفاظت اطلاعات سفارت ایران معرفی می‌کند که کارت ویزیتش و فیلم درگیرى را منتشر شده است.

لازم به توضیح است دولت جمهوری اسلامی ایران برای برهم زدن مبارزات فعالین ملی در کشورهای اروپایی، آمریکا و تورکیه از عوامل مزدور و جریان‌های موازی استفاده می‌کند و رسانه‌های فارسی زبان به ظاهر اپوزیسیون و عوامل فارسی زبان آژانس خبری «بی‌بی‌سی» فارسی نیز به خدمت گرفته است.

جریان‌های موازی ایجاد شده از سوی جمهوری اسلامی ایران اخیرا در کشور تورکیه نیز بسیار فعال شده‌اند.

 

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *