خانه / اجتماعی / “ماهی نقره ای ” نوشته عوض الله صفری کشکولی روانه بازار میشود

“ماهی نقره ای ” نوشته عوض الله صفری کشکولی روانه بازار میشود

به گزارش بایداق _ رمان «ماهی نقره ای » نوشته عوض الله صفری کشکولی نویسنده و شاعر ملی گرای تورکان قشقایی به زودی راهی بازار میشود .

نویسنده ماهی نقره ای به بایداق گفت : رمان ماهی نقره ای را از بهار سال 1395 شروع کردم . که به حمدالله با تلاشی که نهادهای مردمی انجام دادند این کتاب بعد از دو سال در سال 1397 به چاپ رسید . 

عوض الله صفری کشکولی می گوید : رمان ماهی نقره ای ، بازتاب مصیبت ها و رنج هایی است که توده ی مردم قشقایی از سال 1320 به بعد و با به اوج رسیدن فشار حکومت پهلوی بر قشقایی ها و دیگر تورکان ایران آغاز شد . او می گوید : فضای داستان، فضای ایل قشقایی ایست و زندگی کودک آواره ای به نام لاچین را به تصویر میکشد ، که دولت و ملت همه گونه از او بهره کشی نموده و به وی ستم نموده اند به گونه ای که او  از گذشته ی خود چیزی  نمیداند جز نشان ماهی نقره ای (نشان ماهی نقره ای در این داستان هویت را تمثیل میکند ) که به صورت یک گردنبند بر گردن خواهر نوزادش انداخته شده ، که البته از ناخوشی روزگار گردنبد نیز طی برخی ماجراها سر از خورجین پیرزنی مهربان اما نا آگاه در میآورد و لاچین را مجبور میکند که دست به اقدامات ناخوشایند بزند و او را مجبور به ساخت بدل این هویت (ماهی نقره ای ) میکند . 

نهایت این داستان این است که با گذشت نزدیک به یک قرن لاچین  با همان ماهی نقره ای  چیزی را می یابد که هویت واقعی اوست .

عوض الله صفری در پاسخ به زمان انتشار این کتاب به بایداق گفت :  
این کتاب در دویست و هفتاد صفحه و در تیراژ هزارتایی توسط انتشارات یاشیل آلما  به چاپ رسیده و بزودی (طی چند روز آینده )منتشر میشود . و من این کتاب را به همه تورکان ایران و به خصوص تورکان جنوب ایران که فضای داستان را صاحب هستند تقدیم میکنم . 

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن