خانه / ایران / جهانگیری در شورای عالی آب: خشکسالی همه کشور را در برگرفته است

جهانگیری در شورای عالی آب: خشکسالی همه کشور را در برگرفته است

 به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، جلسه شورای عالی آب ظهر امروز(دوشنبه 3 اردیبهشت) به ریاست اسحق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و با حضور وزرای نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش های ارائه شده از وضعیت منابع آب کشور گفت: در شرایطی قرار گرفته‌ایم که خشکسالی تقریباً تمام استان‌های کشور را در بر گرفته و حل مشکل محدودیت منابع آب شرب باید به عنوان یکی از مهمترین اولویت ها در دستور کار باشد.

معاون اوّل رییس جمهور افزود: امروز کمبود آب مسئله نخست کشور است به همین دلیل با توجه به اینکه به فصل گرما نزدیک می‌شویم باید تأمین آب شرب برای مردم را به عنوان یک اولویت جدی دنبال کنیم.

وی از وزیر نیرو خواست گزارشی تفصیلی از وضعیت منابع آب شرب به تفکیک استان ها و شهرهای مختلف کشور به ویژه مناطقی که در وضعیت بحرانی هستند تدوین کنند و این گزارش را در اولین جلسه هیأت دولت ارائه دهد تا همه اعضای هیات وزیران در جریان جزئیات مسائل قرار گیرند و دولت بتواند برای حل این مسئله و عبور از فصل گرما چاره اندیشی کند.

جهانگیری ادامه داد: کشور از نظر منابع آب در شرایط سختی قرار دارد و میزان بارش ها در کل کشور نسبت به سال گذشته تا 40 درصد کاهش داشته که این کاهش در برخی استان ها به 70 درصد می‌رسد و لازم است تا این شرایط را به مردم توضیح دهیم تا در جریان وضعیت منابع آب کشور در سال جاری قرار گیرند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

توهین اصلاح طلبان به مردم معترض ایران

دکترعبدالستار دوشوکی نحله های صنفی و قشرهای متعدد مردم ایران در شهرهای مختلف کشور که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *