خانه / ایران / عضو شورای شهر رشت از نماینده اردبیل و اورمیه شکایت کرد

عضو شورای شهر رشت از نماینده اردبیل و اورمیه شکایت کرد

رئیس شورای شهر رشت از نماینده اردبیل و اورمیه به دلیل آنچه دفاع از گردنه حیران اردبیل می‌نامد، به مجلس شکایت کرد.

در ادامه گستاخی مقامات رشت نسبت به تحریف و جعل هویت تاریخی گرنه حیران، امیر حسین علوی؛ رئیس شورای شهر رشت، گردنه حیران را بخشی از اراضی گیلان نامید.

خبرگزاری‌های محلی رشت از جمله «گیل خبر» سه‌شنبه (28 فروردین 1397) به نقل از رئیس شورای شهر رشت اعلام کردند که او شکایتی را علیه «صدیف بدری» و «نادر قاضی پور» به مجلس ارائه کرده است.

متن این شکایت بنا به آنچه «اظهارات تفرقه افکنانه» نامیده می‌شود، طبق ماده 2 قانون نظارت بر رفتار نمایندگان تنظیم شده است.

ماده 2 قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مربوط به «اعمال رفتاری خلاف امنیت ملی، اعمال مجرمانه از بعد انتظامی و رفتار خلاف شؤون نمایندگی» است.

رضا رسولی؛ دیگر عضو شورای شهر رشت نیز پیش از این، اعتراضات اخیر تُرکان آذربایجان و حوادث روی داده در گردنه حیران را تهدیدی برای “اتحاد و انسجام ملی ایران زیر یک پرچم” نامیده بود.

رضات رسولی گفته بود که هرگونه پیگیری در خصوص گردنه حیران و شهرستان آستارا از سوی مسئولین و نمایندگان آذربایجان جنوبی به عنوان “خطری برای یکپارچگی ایران” است.

اعتراضات اخیر تُرکان آذربایجان در خصوص گردنه حیران و آستارا، بر جان مسئولان عالی مقام رشت وحشت انداخته است. به طوری که مشاور عالی شهرداری خواستار ورود دستگاه‌های امنیتی حاکمیت به موضوع شده است.

در همین زمینه دو نماینده شهر رشت (غلامعلی جعفرزاده و جبار کوچکی نژاد) و نماینده آستارا (ولی داداشی) صراحتا مطالبات تُرکان آذربایجان را در تضاد با منافع رشت خوانده‌اند.

چهارشنبه (1 فروردین 1397) همزمان با نصب 15 عدد تابلوی جدید در طول مسیر گردنه حیران موج جدیدی از اعتراض تُرکان آذربایجانی آغاز شد. محتوای این تابلوها ضد آذربایجانی و در راستای تجزیه گردنه حیران از اردبیل است.

حاکمیت ایران در راستای سیاستهای تجزیه‌ی مناطق آذربایجان، این بار سعی در الحاق منطقه حیران اردبیل به گیلان را دارد. اعتراض تُرکان آذربایجانی در این خصوص در فضای حقیقی و مجازی در جریان است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نمایندگان مجلس ایران: رهبری برای احیای دریاچه ارومیه اقدام کند

سیدهادی بهادری، نماینده مردم ارومیه در مجلس ایران گفت: نامه ای با امضای 105 نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *