خانه / عناوین اخبار / پیام تبریک سران ترکیه به الهام علی اف بمناسبت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری

پیام تبریک سران ترکیه به الهام علی اف بمناسبت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی گفتگوی تلفنی با الهام علی‌اف، همتای آذربایجانی خود انتخاب مجدد وی را به عنوان رئیس جمهور این کشور تبریک گفت. همچنین بنعلی یلدیریم نخست وزیر ترکیه، طی پیامی پیروزی الهام علی‌اف در انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان (شمالی) را تبریک گفت.

 

نهاد ریاست جمهوری ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور طی گفتگوی تلفنی با الهام علی‌اف، همتای جمهوری آذربایجانی خود انتخاب مجدد وی را به عنوان رئیس جمهور این کشور تبریک گفت.

 

بر اساس این بیانیه اردوغان طی این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز خورسندی خود به خاطر برگزاری انتخابات در جمهوری آذربایجان در فضای آرام، انتخاب علی‌اف را برای بار چهارم تبریک گفت.

 

همچنین بنعلی یلدریم، نخست وزیر ترکیه با ارسال پیامی به الهام علی اف، پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان را تبریک گفت.

 

گفتنی است انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان شمالی دیروز برگزار شد و طبق نتایج رسمی، علی‌اف توانست با کسب 86.09 درصد کل آرا، بار دیگر به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شود.

از شامگاه دیروز، صدها‌ خودرو در حالیکه سرنشینان آنها بوق می‌زدند و پرچم‌های سه رنگ آذربایجان و حزب یئنی آذربایجان را در دست داشتند در خیابان‌های پایتخت و دیگر شهرهای آذربایجان شمالی به حرکت درآمده و شادی میکنند.

 

الهام علی‌اف در سخنان تلویزیونی خود گفت:‌ از ملت آذربایجان سپاسگزارم که به من رأی دادند و به توسعه آینده کشور اعتماد کردند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

کردهای سوریه خواهان حمایت جامعه جهانی از ترکیه هستند

کردهای سوری که به دلیل فشار و ستم گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک سوریه را ترک و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *