خانه / ایران / یک زندانی در زندان زنجان اعدام شد

یک زندانی در زندان زنجان اعدام شد

این حکم اعدام، صبح روز یکشنبه ۲۶ فروردین ٩٧، در زندان مرکزی زنجان به اجرا درآمده و تا لحظه تنظیم این خبر، از سوی رسانه‌های رسمی کشور اطلاع رسانی نشده است.

به گزارش خبرگزاری «هرانا»، هویت این زندانی «صباح امانی» اهل نقده احراز شده است. وی از تیر ماه ۱۳۹۰ به اتهام قتل یک راننده تاکسی در زنجان بازداشت شده بوده و هفت سال گذشته را در زندان بسر برده بود.

یک منبع مطلع در این خصوص گفته است: «صباح در یکی از پمپ بنزین‌های زنجان کار می‌کرد و برای مدت چندین سال با یک راننده تاکسی به نام طاهر-ح که او هم اهل نقده بود مشکل مالی داشتند.»

به گفته این منبع مطلع، «صباح سال ۸۹ به میزان ۲۳۰ کیلوگرم گندم به طاهر فروخته بود، ولی طاهر نتوانست پول گندم‌ها را پرداخت کند و در ‌‌نهایت اختلاف این دو به قتل طاهر منجر شد.»

بر اساس گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر، تنها در طی سال ١٣٩٦، دست کم ۳۲۲ نفر در ایران اعدام شدند و ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران معتقد است، حکومت ایران ۶۰ درصد از اعدام‌های صورت گرفته را علنی نمی کند که این اعدام‌ها اصطلاحاً «اعدام مخفیانه» خوانده می شود.

لازم به ذکر است روز سه شنبه نیز «حسین طلعتی» زندانی ۳۱ ساله، متهم به قتل، در زندان مرکزی تبریز اعدام شد.

همچنین «بهمن ورمزیار»، زندانی ٢٧ ساله، متهم پرونده یک سرقت مسلحانه در همدان، صبح روز چهارشنبه در زندان مرکزی همدان اعدام شد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

برگزاری چهاردهمین مراسم «آشیق‌لار بایرامی» در زنجان

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  چهاردهمین مراسم «آشیق‌لار بایرامی» با حضور اساتید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن