خانه / ایران / یول پرس : مقصراصلی باخت تراکتورسازی تبریز آزربایجان فدراسیون فوتبال ایران است

یول پرس : مقصراصلی باخت تراکتورسازی تبریز آزربایجان فدراسیون فوتبال ایران است

تیم تیراختور در اولین بازی آسیایی خود با وجود جنگندگی و موقعیت‌های گل فراوان نتوانست نتیجه مطلوب خود را بگیرد و با یک گل شکست خورد

یول‌پرس: تیراختور در چهارمین بازی خود با ساغلام و در اولین بازی آسیایی خود با وجود تلاش با تمام توان خود به نحوی ناجوانمردانه شکست خورد. تیراختور در این بازی میزبان بود ولی به دلیل حق کشی های عربستان بخاطر اختلاف با ایران و ترس ازهواداران پرشور تیراختور و بی قدرتی فدراسیون فوتبال مجبور شد تا بازی را در ورزشگاه کشوری بی طرف برگزار کند، تیراختور در این بازی جمعا ۱۰ تماشاگر داشت ولی شمار هواداران الاهلی بسیار زیاد بود و عملا آن ها میزبان بودند.

در نیمه اول تیم الاهلی کار را بهتر آغاز کرد اما با وجود فرصت‌های گل متعدد برای هردو تیم، توپ بیشتر در میانه‌های میدان در جریان بوده و و بدین ترتیب دو تیم در پایان نیمه نخست با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند. در نیمه دوم تلاش و موقعیت‌های خوب تیراختور بسیار بیشتر از الاهلی بود ولی  در یک غافلگیری  در دقیقه ۶۷ الاهلی تک گل بازی را به ثمر رساند. سرخپوشان آذربایجان تلاش زیادی برای به ثمر رساندن گل مساوی کرده و ساغلام نیز دو تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کرد اما چندین فرصت به راحتی از دست رفت و تیراختوری که حداقل استحقاق کسب یک امتیاز را داشت، نتیجه را به نماینده عربستان واگذار کرد.

آمارها همگی نشان از برتری تیراختور نسب به الاهلی را دارد، حتی تک گل بازی نیز مشکوک به آفساید است. تیراختور ۹ شوت به سمت دروازع حریف داشته و الاهلی ۷ شوت که یکی از آن‌ها منجر به گل شد. همچنین تیراختور در پاس برتری محسوسی نسبت به الاهلی داشت به طوریکه بازیکنان تیراختور ۴۹۰ پاس به یکدیگر دادند، اما بازیکنان الاهلی ۳۴۳ توپ را به یکدیگر پاس دادند. در درصد مالکیت توپ نیز شاگردان ساغلام با ۵۸٫۵ درصد نسبت به ۴۱٫۵ درصد الاهلی، نسبت به آن‌ها برتری داشتند. حتی در هنگام بازی نیز بسیار مشهود بود که بازیکنان الاهلی در موقعیت‌های حساس با شوت‌های بلند و به سمت بیرون قصد اتلاف وقت و کاستن سرعت تیراختوری هارا داشتند.

با وجود برتری محسوس تیراختور، این تیم موفق به کسب امتیاز برابر الاهلی نشد و در روزی که مستحق باخت نبود، نتیجه را به تیم عربستانی واگذار کرد، اما نکته مهم بازی اینجاست که این شکست تماما تقصیر فدراسیون فوتبال آسیا بود. با توجه به مشکلات بین دو کشور ایران و عربستان، تیراختور در زمین بی‌طرف میزبان الاهلی بود اما مگر با ۱۰ هوادار میزبانی ممکن است؟ هواداران الاهلی جو ورزشگاه را کاملا به سمت سوی خود تغییر داده بودند به طوری که رسما عربستان میزبان بازی بود؛ هواداران تیراختور در هر حالتی یار تیم خود هستند و در بسیاری از موارد شور شوق آن‌ها باعث تغییر نتیجه به نفع تیراختور شده اما در این بازی اگر میزبانی به طور واقعی متعلق به تیراختور بوده و بازی در تبریز برگزار می‌شد احتمال اینکه ۳ امتیاز کامل بازی را سرخ پوشان آذربایجان می‌گرفتند بسیار زیاد بود.

ساغلام نیز در نشست خبری بعد از بازی اعلام کرد “بدشانس بودیم که نتوانستیم به گل برسیم، ولی ما مستحق این شکست نبودیم. البته الاهلی تیم خوبی است، اما ما بازی شایسته‌ای مقابل آنها ارائه کردیم و نباید می‌باختیم، با این حال امیدوارم که در بازی‌های باقیمانده جبران کنیم. از همین الآن به بازی بعدی‌مان فکر می‌کنیم. سعی می‌کنیم بازی خوب و باکیفیتی ارائه کنیم تا به نتیجه مطلوبی برسیم.”  حال باید منتظر دومین بازی آسیایی تیراختور در برابر الغرافه در دوحه قطر باشیم تا سرخ پوشان آذربایجان قدرت خود را نشان دهند. البته نباید فراموش کرد که این بازی اولین باری نبود که تیراختور قربانی ناعدالتی ها شده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

فرار سرخ‌های 10 نفره آذربایجان از شکست در کرمان با شلیک ناگهانی؛

شاگردان الهامی بعد از اخراج مسعود شجاعی توانستند گل تساوی را برابر گل‌گهر بزنند و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن