خانه / ایران / یانیه تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا در غرب آزربایجان علی‌الخصوص شهر اورمیه

یانیه تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا در غرب آزربایجان علی‌الخصوص شهر اورمیه

بیانیه تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا در غرب آزربایجان علی‌الخصوص شهر اورمیه

ملت تورک آزربایجان؛

متأسفانه در کمتر از یک‌هفته‌ای که به انتخابات شوراهای شهر مانده است، شاهد آن هستیم که فضای انتخاباتی بشدت دچار تشتت شده و درحالی‌که مافیای سیاسی هوادار گروه‌های تروریستی با لیست واحدی وارد میدان شده است، حرکت ملی آزربایجان به اجماع نرسیده است؛ که به‌نوبه خود دارای تبعات ناخوشایند مانند میدان‌داری جریان هوادار تروریسم در انتخاب شهردار اورمیه خواهد بود.

لذا تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان موارد زیر را به حضور ملت تورک آزربایجان عرض می‌کند؛

۱- در اثر فشارهای امنیتی شدید رژیم، عملاً فعالین واقعی و قدیمی از حضور درصحنه رقابت و حتی سازمان‌دهی تبلیغات بازمانده‌اند. در مقابل عوامل رژیم از سویی با هدایت مافیای سیاسی هوادار گروه‌های تروریستی زمینه تجمیع آرا به نفع این جریان را مهیا کرده و از سویی به دست عوامل خودفروخته به‌ظاهر فعال آزربایجانی، با کاندیداتوری فله‌ای و ارائه لیست‌های متعدد به دست مزدوران خودفروخته فضای سیاسی شهر را طوری مهندسی کرده‌اند که عملاً سیر انتخابات می‌رود تا به ضرر اکثریت قاطع شهر رقم بخورد.

۲- در این شرایط تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان به عوامل خودفروخته و فرصت‌طلبی که با ارائه لیست‌های متعدد و گوناگون مانع اجماع می‌شوند اخطار می‌دهد در صورت ادامه این روند زد و بندهای پشت پرده این عوامل مزدور را افشا خواهد کرد.

۳- تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان از فعالین راستینی که درصحنه حضور دارند، مخصوصاً فعالین جوانی که در غیبت اجباری فعالین قدیمی شهر در تنظیم لیست‌ها نقش دارند درخواست دارد با سعه‌صدر و با ارجحیت دادن منافع ملت آزربایجان به منافع گروهی، در فرصت باقی‌مانده زمینه همگرایی و اجماع را مهیا کنند.

۴- تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان از کاندیداهایی که شانس و اقبال خود را پایین می‌بینند درخواست می‌کند در فرصت باقی‌مانده، به نام منافع وطن و ملت، انصراف خود را اعلام کرده و زمینه تجمیع آرا را فراهم کنند.

۵- تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان، با آگاهی از نقشه شوم اطلاعات و سپاه که بنا به فرموده اربابان مرکز نشینشان با طرح توطئه کاندیداتوری فله‌ای و تعدد لیست در پی تغییر معادلات در غرب آزربایجان هستند، از ملت تورک آزربایجان می‌خواهد به دام این خائنین نیفتد و بارأی دادن به کاندیداهایی که دارای بیشترین بخت پیروزی هستند از پخش آرا پیشگیری کند. هر فرد ملت تورک آزربایجان در شهرهای غرب آزربایجان باید بداند برای خنثی‌سازی توطئه شوم مافیای سیاسی هوادار گروه‌های تروریستی و حامیان تهران نشین آنان الگوی رأی‌دهی باید صرفاً منافع ملی باشد و باید اکیداً از الگوی طایفه‌ای، محلی، گروهی اجتناب شود.

تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان در پایان بار دیگر به عوامل و مزدوران خودفروخته که در مقابل مقدار ناچیزی حاضر به خیانت به ملت خود هستند اخطار می‌دهد در صورت ادامه این روند توسط نیروهای ملی آزربایجان افشا و در پیشگاه وجدان ملت محاکمه خواهند شد.

تشکیلات مقاومت ملی آزربایجان

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

این مطلب را شیر کنید

Check Also

کرونا در جهان؛ بیش از هفت میلیون مبتلا و ۴۰۰ هزار فوتی

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  بر اساس آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمریکا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن