خانه / ایران / گزارشی از آخرین وضعیت بازداشت شدگان قلعه بابک

گزارشی از آخرین وضعیت بازداشت شدگان قلعه بابک

روز جمعه مورخ ۹ تیرماه در پی برگزاری مراسم سالانه بابک خرمدین در قلعه بابک در شهرستان کلیبر واقع در استان آزربایجان شرقی، ۱۲ تن از جمله فعالین ملی مدنی آزربایجان جنوبی به همراه با یک کودک یازده ساله، توسط ماموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز و همینطور زندان اهر منتقل شدند. همچنین یک تن از حاضرین نیز تحت تعقیب این نیروها قرار گرفته است.

بر اساس گزارشات دریافتی از مجموع مشارکت کنندگان در این مراسم که بازداشت شدند تاکنون؛ ۶ نفر به نامهای سید آراز قارداغی، محمد مردی، حسن قاراداغی، رضا آقایی و سجاد صدقی٬مهدی اکبری(کودک ۱۱ ساله) پس از بیست وچهار ساعت بازداشت و بازجویی بدون صدور قرار آزاد شدند.

 ۳ نفر از مجموع این ۱۲ نفر به نامهای رحیم زارعی،حامد ورراجی٬رحیم نوروزی در زندان اهر به سر میبرند و برای هر کدام قرار وثیقه ۱۵ میلیون تومانی صادر شده است.

۲ نفر دیگر از این فعالین به نامهای اکبر جهانگیری٬مرتضی پروین از بدو دستگیریشان به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شده است٬همچنین میلاد اکبری هم از صبح امروز به مورخ ۱۲ تیرماه ۹۶ از زندان اهر به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شده است٬با این احتساب مجموع فعالین در بازداشتگاه اداره اطلاعات ۳ نفر میباشد.

یک نفر دیگر از فعالین به نام توحید میر امینی نیز تحت تعقیب نیروهای امنیتی میباشد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

تیم بسکتبال توفارقان به دلیل تبعیضات سیستماتیک فدراسیون ایران از لیگ بسکتبال کنار کشید

تیم بسکتبال «توفارقان» آذرشهر به دلیل تبعیضات سیستماتیک فدراسیون بسکتبال ایران بر علیه این تیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن