خانه / ایران / گرد و غبار، قدرت دید در آبادان و خرمشهر را به ۴۰۰ متر کاهش داد

گرد و غبار، قدرت دید در آبادان و خرمشهر را به ۴۰۰ متر کاهش داد

سازمان محیط زیست ایران روز چهارشنبه سوم خرداد اعلام کرد که به دلیل افزایش شدید میزان گرد و غبار در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر، قدرت دید تا ۴۰۰ متر کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، میزان گرد و غبار در شهرستان‌ آبادان تا ساعت ۱۳ به ۳۲۹۰ میکروگرم بر متر مکعب،‌ بیش از ۲۲ برابر حد مجاز رسید.

در خرمشهر نیز میزان غلظت ریزگردها در شهرستان خرمشهر ۴۹۵۷ میکروگرم بر متر مکعب بود و به ۳۳ برابر حد مجاز رسید.

سازمان محیط زیست با اعلام این موضوع که غلظت گرد و غبار از جنوب غربی خوزستان و شهرستان خرمشهر در حال افزایش است، ‌افزود که این وضعیت تا روز پنجشنبه چهارم خرداد ادامه خواهد داشت.

این سازمان توصیه کرد که مردم این دو شهرستان از خروج غیرضروری از منزل خودداری کنند و در مواقع نیاز، از ماسک‌های استاندارد جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های ریوی و سرطانی استفاده کنند.

وقوع پدیده گرد و غبار و آلودگی هوا در حداقل ۱۰ استان در غرب، مرکز و جنوب ایران طی سال گذشته بارها باعث تعطیلی مدارس و اداره ها، لغو پروازها و ایجاد مشکلات تنفسی برای شماری از شهروندان شده است.

در این میان، از روز ۲۳ بهمن سال گذشته که بحران ریزگردها چند بار باعث قطعی برق، آب و اینترنت در اهواز و تعداد دیگری از شهرهای استان خوزستان شد، انتقادها از آنچه بی توجهی دولت نسبت به این موضوع توصیف شد،‌شدت گرفته است. در این ارتباط، گروهی از شهروندان اهواز و دیگر شهرهای استان خوزستان در مقابل ساختمان های دولتی از جمله ساختمان استانداری در اهواز تجمع کردند.

همزمان تعدادی از نمایندگان مجلس و نهادهای مدنی نیز از عملکرد دولت حسن روحانی در مقابله با بحران ریزگردها انتقاد کرده‌اند.

در واکنش به این انتقادها،‌ هیئت دولت اجرای برخی پروژه‌ها در استان خوزستان را تصویب کرد. تثبیت ۴۲ هزار هکتار از کانون‌های داخلی بحران گرد و غبار و اجرای طرح‌های آب و فاضلاب با اعتبار حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان، از جمله این طرح ها اعلام شده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

گرما و ریزگردها 32 نفر را در ایران به بیمارستان کشاند

به گزارش خبرگزاری «ایرنا» ایران، امین باقری فرماندار شهرستان ریگان استان کرمان ایران اعلام کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن