خانه / بین الملل / کمکهای ارتش ترکیه به مردم عفرین

کمکهای ارتش ترکیه به مردم عفرین

یگان های ویژه و نیروهای کماندوی ارتش ترکیه به مردم روستای مامل اوشاکی در عفرین کمک کردند

 19.02.2018
کمک ارتش ترکیه به مردم عفرین
یگان های ویژه و نیروهای کماندوی ارتش ترکیه به منظور تامین مایحتاج اصلی غیرنظامیان در مناطق پاکسازی شده از لوث گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د در جریان عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه، میان اهالی روستای «مامل اوشاکی» از توابع منطقه راجو در غرب عفرین، اقدام به توزیع بسته‌های مواد غذایی کردند.

یکی از اعضای کادر بهداشت و درمان ارتش ترکیه نیز به یک فرد سالخورده که پیشتر از ناحیه پای خود مجروح شده بود، کمک درمانی ارائه کرد.

کمک های یگان های ویژه و نیروهای کماندوی ارتش ترکیه به غیرنظامیان عفرین همچنان ادامه دارد.

گفتنی است ارتش ترکیه در 20 ژانویه 2018 عملیات شاخه زیتون را جهت نابودی تروریست‌های پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها آغاز کرد و از آغاز این عملیات تاکنون در مجموع 68 نقطه از جمله مرکز یک ناحیه، 47 روستا، 3 آبادی و 17 کوه و تپه استراتژیک، توسط نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه از لوث گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د پاکسازی شده است.

لازم به یادآوری است که عملیات شاخه زیتون بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم 1624 (2005)، 2170 (2014) و 2178 (2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود و تاکنون 1614 عناصر تروریستی در این عملیات کشته شده‌اند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

استقبال گسترده اهالی عفرین از ارتش ترکیه

شهروندان عفرین در پی آزادی شهرشان از دست تروریست های پ.ک.ک/ی.پ.گ، که روز گذشته(27 اسفندماه) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن