خانه / ایران / کسروی زمان باز هم از تبریز

کسروی زمان باز هم از تبریز

تفکرات جواد طبا طبایی وحدت ایران را میکشد.

ارسالی :کاربراناشاراتی بر زندگی , افکار و ماهیت سید احمد کسروی

23آذر ماه 1324 در تبریز متولد شد . سه ماهه بود که احمد کسروی فوت کرد.گویا احمد کسروی با فوتش روح و افکار عنادانه اش را به این طفل سه ماه داد. آری جواد طبا طبایی در سال 1324 درتبریزبه دنیا آمد. تحصیلات خود را در تبریز انجام داد و برای تحصیل حقوق به دانشگاه تهران رفت. پس از اخذ لیسانس حقوق از دانشکده حقوق و علوم سیاسی از دانشگاه تهران  به  فرانسه رفت و در دانشگاه سوربن به ادامه تحصیل پرداخت و با اخذ دیپلم مطالعات   D.E.S  از رشته فلسفه سیاسی فارغ‌التحصیل شد.

جواد طبا طبایی در سیستم حکومت اسلامی نقش کسروی پهلوی را به خوبی بازی کرده و میکند . وی را باید سخنگوى ملی گرای و پانگرایی بی اساسی دانست که متاسفانه با چشمانی بسته همچنان راه کسروی را ادمه میدهد . وی هنوز از درك ساده ترين چالش جامعه ى ايرانى عاجز است.او بر این باور است که ایران تک زبانه و تک ملیتی است و دارای یک زبان ملی به نام فارسی است .

و فراموش میکند که زبانهاى تركى و عربى و … هم زبان هاى ملى اند.

امری طبیعی است که فعالین ملی و مدنی در بین اعراب ، تورکان و …. اورا منشى سلطه و استعمار و اجبار بدانند و وی را دشمن  مدافعان حريم انسانيت و حقوق و عدالت بدانند.

جواد طباطبایی در نقش یک پژوهشگر و در نقش و رول اصلی آموزش کشور در تعريف اجتماع و قدرت به خصوص در تعريف يك جامعه ى چند مليتى دچار مشكل و تناقض شديدى است. طباطبایی حتی در صفحه اینستاگرامی خود دست از این عناد و رادیکالیسمی بر نمی دارد . 

در اظهارات جواد طباطبايى متن غير فارسى انشاء است و متن فارسى باوقار و عميق. از نظر او مخالفانش انشاء نويسند و او معلم كلاس. حس كوچك انگارى ديگرى و تحقير ديگران در اكثر نوشته هاى او به چشم مى خورد. از نگاه او رجوع به زبان توركى رجوع به بيگانگى است.اگر رجوع به لغات و واژه های مورد استفاده روزانه مردمی که از تهران تا تبریز ، اورمیه تا اردبیل ، زنجان تا قزوین ،همدان تا بوشهر ، خراسان تا تورکمن صحرا  و …. پراکنده اند رجوع به بیگانگی است. آقای طالبی باید از دستان سلطه حاکم بر او  این مرزهای بیگانگی را نیز مشخص نماید.و یا دست از این تجزیه گرایی ها بردارد. جواد طباطبایی از مخالفین و مانعان اصلی تدریس زبان تورکی در ایران است. و وجود واژه های تورکی را خارج از مرز ایران میداند . و این افاده فقط یک معنی دارد ایران فقط چند استان مرکزی و کویر نشین است . با این توضیح باید بر این باور باشیم که در تاريخ ايران، احمقانه ترين استدلال فاشيستى را همين جواد طباطبايى دارد حتی شدید تر از احمد کسروی و افشار یزدی.  با چنین تفکراتی امید به  وحدت در ایران یعنی امید به زنده شدن مرده ای که  سال هاست در قبر می خوابد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن