خانه / بین الملل / کردستان نامیدن غرب آزربایجان توسط حامیان رفراندوم بارزانی

کردستان نامیدن غرب آزربایجان توسط حامیان رفراندوم بارزانی

در جریان یکی از مراسمات برگزار شده توسط حامیان رفراندوم بارزانی، خواننده کرد؛ شهرهای غرب آزربایجان را کردستان نامید.

این مراسم که در اقلیم شمال سوریه برگزار شد؛ ” شووان پرور”  خواننده حکومتی و نزدیک به جریان بارزانی آهنگی را اجرا می‌کند که در آن یک‌به‌یک نام شهرهای غرب آزربایجان مانند سولدوز اورمیه را برده و آن‌ها را کردستان معرفی می‌کنند. این خواننده کورد در راستای سیاست‌های زیاده خواهانه اربابان فکری خود پا را فراتر گذشته و حتی قزوین را نیز کردستان معرفی می‌کند.

این قبیل اقدامات از طرف مسعود بارزانی رئیس اقلیم کرد شمال عراق و نزدیکان وی امر تازه‌ای نیست چراکه همواره رسانه‌های نزدیک به وی مناطقی از غرب آزربایجان را به نام کردستان شرقی معرفی می‌کنند که یکی دیگر از نمونه‌های آن شبکه روداو تی وی وابسته به بارزانی می‌باشد که با نمایش نقشه خیالی کردستان بزرگ در بخش‌های مختلف سعی در کردستانی نشان دادن این مناطق دارد.

عطش زیاده‌خواهی بارزانی که با اتکا به نیروی نظامی خویش با زیر پا گذاردن تمامی قوانین عراق و قوانین بین‌المللی شهر تورکمن نشین کرکوک را تصرف کرد و اینک نیز با اجرای رفراندوم نمایشی قصد الحاق این شهر تاریخی تورکمن ها را به اقلیم کردستان دارد فراتر از آن است که با تصرف کرکوک سیراب شود لذا با اجرای پروژه‌ها و نمایش‌های این‌چنین قصد دارد راه را بر اجرای نقشه‌های شوم دوستان تروریست خویش باز کند.

 

منبع:آراز نیوز

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نوید افکاری اعدام شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری، به نقل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن