خانه / ایران / کارشکنی قاضی پرونده حبیب ساسانیان با سفارش اداره اطلاعات

کارشکنی قاضی پرونده حبیب ساسانیان با سفارش اداره اطلاعات

بنا به گزارش‌های رسیده قاضی پرونده حبیب ساسانیان شاعر و فعال آزربایجانی به سفارش اداره اطلاعات در قبول وثیقه کارشکنی می‌کند.

درحالی‌که خانواده حبیب ساسانیان با زحمات فراوان برای آزادی این فعال ملی آزربایجان توانسته بودند وثیقه‌ای آماده کنند بعد از دو هفته دوندگی و قول‌های مساعد، قاضی پرونده با مداخله اداره اطلاعات از قبول وثیقه خودداری کرد.

این اقدام قاضی پرونده که توهین آشکار به حرمت خانواده زندانیان سیاسی و اقدامی غیرانسانی می‌باشد و بار دیگر ثابت نمود که قضات در اختیار سیستم اطلاعاتی ایران بوده و فساد کل سیستم قضایی را فراگرفته است.

به گفته شاهدان عینی همسر این زندانی سیاسی آزربایجانی که بعد از تحمل ماه‌ها مشقت به مدت دو هفته پیگیر وثیقه‌ها بود، بعد از برخورد ناشایست قاضی پرونده دچار بی‌حالی شده و با گریه مجبور به ترک اتاق شده ولی اصرار می‌کرد که تا آزادی همسرش از پا نخواهد افتاد.

لازم به ذکر است حبیب ساسانیان فعال ملی – مدنی آزربایجان پس از ۵۴ روز به اعتصاب غذای خود پایان داده بود و مقرر شده بود با تأمین وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی به‌طور موقت آزاد گردد ولی به دلیل کارشکنی مسئولان قضایی و به بهانه عدم حضور رئیس دفتر شعبه به یک هفته بعد موکول شده بودکه بعد از آن نیز مسئولان دستگاه قضایی ایران با فشار اداره اطلاعات از قبول وثیقه سرباز زده اند.

 

منبع: آراز نیوز

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن